12.05.2013 13:00

Katarína Knechtová nazpívala titulní píseň k filmu Isabel

Slovenská zpěvačka Katarína Knechtová složila a nazpívala titulní píseň Isabel ke stejnojmennému filmu. Český nízkorozpočtový film je prvotinou režisérské dvojice Lukáš Mělník a Marcel Škrkoň. Titulní píseň filmu Isabel koluje éterem a dočkala se i videoklipu s filmovými prostřihy a Katarínou zpívající u klavíru.

 

Celovečerní film Isabel od začínající režisérské dvojice Lukáš Mělník, Marcel Škrkoň uvedou česká kina ve čtvrtek 9. května. Součástí filmu je i autorská píseň Isabel z pera Kataríny Knechtové. Skladba ve filmu zazní v angličtině s textem Justina Nuyense, ale v klipu a v rádiích hraje slovenská verze, ke které napsal slova Vlado Krausz. Originál písně má anglický text z toho důvodu, že film míří na několik evropských filmových festivalů.

Snímek Isabel je příběhem začínající novinářky, které při cestě za úspěšným článkem narazí na nebezpečná dobrodružství. Děj filmu se odehrává v kulisách průmyslové Ostravy a objeví se v něm i Jaromír Nohavica nebo Ruda z Ostravy. V klipu se střídají záběry z filmu, obdobné filmovému traileru a záběry na Katarínu Knechtovou, která zpívá a hraje na klavír.

 

 

„Filmovou hudbu opravdu miluji a dostala jsem už více nabídek. Ale s Lukášem a Marcelem byla od začátku velmi dobrá komunikace a i to mě přesvědčilo, abych se do skládání nové písně pustila,“ říká Katarína o spolupráci na filmu.

Pro slovenskou zpěvačku, klávesistku, kytaristku a skladatelku Katarínu Knechtovou není píseň Isabel prvním počinem spojeným s filmovou tvorbou. V roce 2008 nazpívala a nahrála titulní skladu pro film Bathory s názvem Muoj Bože, na níž spolupracovala ještě se skupinou Peha

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.