23.06.2013 7:00

Návštěvníky festivalů obslouží v bezBARu

Přišlo léto a s ním i vlna letních open air festivalů. Nadace OKD se rozhodla zprostředkovat co nejlepší podmínky i zdravotně znevýhodněným jedincům. Kromě bezbariérových přístupů, toalet a speciálních autobusových linek nás čeká i exkluzivní bar bezBAR.

Naším cílem je přilákat za kulturou nejen vozíčkáře, ale i další osoby s jiným fyzickým, nebo mentálním hendikepem. Nechceme z nich vytvářet izolované skupinky, naopak je nenásilně začleníme do programu jednotlivých festivalů.Jsem přesvědčen, že bezbariérové úpravy ocení i maminky s kočárky nebo senioři,“ vysvětlil Jiří Suchánek, ředitel Nadace OKD, která pořadatele bezbariérových festivalů podporuje.

Letošní přehlídku bezbariérových festivalů odstartoval pražský United Islands. Kromě bezbariérových tribun a toalet vznikla i speciální mikrobusová  linka pendlující mezi festivalovým areálem, metrem a dalšími místy.

Uprostřed areálu vyrostl také bezBAR. Unikátní putovní bar obsluhovaný vozíčkáři. Pro hendikepované je to víc než jen příležitost k výdělku. „Práce není nikde dost, navíc pro vozíčkáře. Jsem za tu možnost strašně rád, mám pocit, že lidem otevíráme oči a dokazujeme, že člověk na vozíku je schopen plnohodnotně fungovat jako každý zdravý člověk. Dokazujeme, že se umíme postarat nejen sami o sebe, ale taky o choďáky," řekl Ondřej Malohlava, který skončil na vozíku po havárii na motorce.

Výtěžek z tržeb poputuje České asociaci paraplegiků – CZEPA, která pomáhá lidem po zranění míchy.

Tour Zážitků bez bariér 2013:

27. – 29. 6. Sweetsen fest, Frýdek-Místek

18. – 21. 7. Colours of Ostrava, Ostrava

2. – 3. 8. Štěrkovna Open Music, Hlučín

8. – 10. 8. Festival Dokořán, Karviná

14. – 15. 9. Znojemské vinobraní, Znojmo

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.