08.09.2019 6:43

Dirty Loops s drtivými groovy navštíví Brno a Prahu

Dirty Loops Dirty Loops Zdroj: of.stránky kapely

Našlapané Švédské trio Dirty Loops míří do Českých končin! Skvěle seřízenými groovy, dokonale tepající basou, typickými „dirty“ harmoniemi a excentrickými falzety se můžete nechat omámit v Brně 8. října od 20:00 v klubu Sono nebo o den později v Praze 9. října od 19:00 v Roxy.


Severská trojice vpadla na světovou hudební scénu svérázným coverem „Just Dance“ od Lady Gaga. Video oblétlo svět bez jakéhokoliv proma, kdy nasbíralo přes 2 miliony shlédnutí. Dalšími inspiracemi pro kreativní uchopení byly předělávky Justina Biebera, Britney Spears nebo Rihanny. Zlom nastal v momentě, kdy upoutali pozornost kanadského producenta Davida Fostera, se kterým vytvořili svůj první autorský počin „Hit Me“ a natočili debutové album Loopified. Nikdo z kamarádů nečekal, že z původního projektu pro zábavu se stane světoznámá kapela s unikátním zvukem.

 

 


Ortodoxní příznivce jazzu či klasiky by mohla groovová smršť pobouřit. Avšak zdání klame. Henrik Linder (basa) a Aron Mellergårdh (bicí) studovali jazz a Jonah Nilsson klasickou teorii na Södra Latin. Poté se opět včichni tři vydali za muzikou na Royal College of Music ve Stockholmu. Precizně provedené skladby kombinující jazz, funky, pop, elektroniku či R&B proto můžou nadchnout jak přísné jazzmany, tak široké mainstreamové publikum. Nové album již nedočkavě očekáváme, avšak naladit se na něj však můžeme dříve. Neváhejte a jděte zažít Dirty Loops na vlastní kůži 8. října v Brně či 9.října v Praze!

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.