01.10.2019 22:16

Hudba je i lék, tak proč ji nezkusit hrát? Doporučeno

Existuje nepřeberné množství hudebních žánrů a variací. Muziku slyšíme prakticky všude a mnohdy si to ani neuvědomujeme. Přitom je jednou ze zásadních složek pro naše psychické zdraví. Je součástí i různých léčebných metod.

Původně sloužila hudba především k motivaci. Zvuk válečných bubnů a pokřiků měl s to probudit ve válečnících ducha a odvahu. Měla magickou podstatu. O hudbu se ve velké míře zajímá moderní medicína. Doslova tvrdí, že hudba má za následek fyzické změny v živých organismech. Stabilizuje duševní rovnováhu, pomáhá lidem emočně přetíženým, deprimovaným, trpícím depresemi a frustrací. Věda tvrdí, že hudbu vnímáme pravou hemisférou našeho mozku, čímž ovlivňuje produkci oxytocinu. Ten je považován za "hormon lásky a důvěry".

V konečném součtu je tedy hudba doslova zásadní pro náš zdravý rozvoj. Neméně důležitá než třeba spotřeba vitamínů. Nejen poslech, ale i skládání a hraní samotné muziky. Abyste zahráli svoji oblíbenou písničku, nemusíte být zrovna virtuos, většina písní se dá totiž zahrát jen několika akordy. Stačí mít po ruce nějaký hudební nástroj, třeba kytaru. Co se takhle pár akordů naučit a něco si zahrát?

Podívejte se třeba na web spisnickou.cz, kde najdete řadu známých českých i zahraničních písniček, a k nim přiložené akordy s textem. Jsou zde různé kategorie, podle kterých skladby vyhledávat. Samostatná sekce se jmenuje písničky na kytaru pro začátečníky, zde je řada písní pro úplné začátečníky. Kdo by řekl, že třeba na písničku Knockin' on Heaven's Door stačí jen čtyři akordy, a to ještě ty úplně základní?

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.