sobota, 05 říjen 2019 10:40

Halestorm se v příštím roce zavřou do studia

Napsal(a)
Lzzy Hale patří k nejvýraznějším rockovým zpěvačkám současnosti. Lzzy Hale patří k nejvýraznějším rockovým zpěvačkám současnosti. Zdroj: GettyImages.com

Americká rocková kapela Halestorm se po novém roce odebere do studia. Frontmanka Lzzy Hale to prozradila v australském podcastu Everblack Media.

Devět EP, čtyři CD a jeden živák. Taková je současná bilance hardrockové čtveřice Halestorm. Tato sbírka se ovšem v blízké budoucnosti rozroste. Zpěvačka, kytaristka a v neposlední řadě skladatelka Lzzy Hale se o tom rozpovídala v rozvoru s moderátorem australského podcastu Everback Media. Na otázku, zda má kapela v plánu novou desku či EP, odpověděla: „Rozhodně. Tyto nahrávky plánujeme. Až nám skončí turné, vezmeme si nějaký čas pro sebe a budeme pracovat na novém EP. Kromě toho máme v plánu další překvapení, ale o tom ještě nemůžu mluvit."

Sledujte Musicweb na Facebooku:
 

Halestorm jsou momentálně na šňůře ve své domovině, v zámoří, v listopadu se přesunou do Evropy (v České republice nevystoupí) a před koncem roku zamíří do Austrálie. V návaznosti na tato vystoupení Lzzy dodala, že na nové nahrávce začnou pracovat na jaře, a pokračovala: „Hrozně se na to těším. Napsala jsem spoustu nových písniček."

Lzzy Hale, která Halestorm založila spolu se svým bratrem Arejayem už v roce 1997, dále zmínila, že skládání písní tvoří obrovskou část jejího života. Této činnosti se věnuje prakticky denně. „Mám spoustu nového materiálu, jsem z toho opravdu nadšená. Před pár dny jsem klukům z kapely ukázala pár demo nahrávek a některé z nich se jim vážně líbily," vypráví Lzzy, která ale upozornila, že krom tvoření miluje i koncertování. O pravdivosti jejích slov hovoří i fakt, že Halestorm patří ke skupinám, které jsou na cestách neustále a během roku jsou schopni odehrát desítky koncertů po celém světě.

 

 

Halestorm na sebe poprvé upozornili v roce 1999 EP (Don't Mess with the) Time Man. O šest let později podepsali smlouvu s hudebním vydavatelstvím Atlantic Records a pokračovali vydáváním EP. Teprve v roce 2009 debutovali první dlouhohrající eponymní nahrávkou, následovaly další dvě placky The Strange Case Of... (2012) a Into the Wild Life (2015). Zatím poslední desku Vicious vydali loni. Roku 2011 započali tradici EP s předělávkami písní nejrůznějších žánrů (Lady Gaga, Heart, Marilyn Manson, Fleetwood Mac, Twenty One Pilots, Metallica). Na svém kontě prozatím mají Reanimate: The Covers EP, Reanimate 2.0: The Covers EP (2013) a Reanimate 3.0: The Covers EP (2017).

Další články

 • Soutěžte o voucher na nákup not v hodnotě 500 Kč Soutěžte o voucher na nákup not v hodnotě 500 Kč

  Učíte se nebo hrajete na nějaký hudební nástroj a chcete se naučit zahrát vaši oblíbenou píseň od známého interpreta? Blíží se Vánoce, pro hudebníky jsou noty od supernoty.cz ideálním dárkem pod stromeček. Tak neváhejte a soutěžte s redakcí musicweb.cz!

 • Black Friday je tu! Nakupte audio supervýhodně Black Friday je tu! Nakupte audio supervýhodně

  Black Friday je tu! Nakupte audio supervýhodně. Očekávaný čas akcí a slev je tady. Pokud hledáte nová sluchátka nebo reproduktory, nastává ideální doba ke koupi. Vybíráme pro vás momentálně ty nejzajímavější kousky od Mobil Pohotovosti. Z čeho můžete vybírat?

 • Iron Maiden v červenci zahrají v Praze Iron Maiden v červenci zahrají v Praze

  Britští heavymetaloví velikáni Iron Maiden se znovu vrátí do Prahy. V červenci příštího roku vystoupí na stadionu Sinobo ve Vršovicích. Jako předskokany s sebou přivezou skupiny Airbourne a Lord of the Lost.

 • Ještě jeden polibek pro Prahu - Kiss se vrátí do O2 areny Ještě jeden polibek pro Prahu - Kiss se vrátí do O2 areny

  Jedna z největších rockových kapel historie se vydala na své (další) rozlučkové turné a v jeho rámci ji cesta podruhé zavede i do Prahy. Zatímco letošní vystoupení se odehrálo v Edenu, 1. července příštího roku se představí v O2 areně.

Další podobné články

var sklikData = { elm: "sklikReklama_57358", zoneId: 57358, w: 728, h: 90 };