Halestorm se v příštím roce zavřou do studia

Americká rocková kapela Halestorm se po novém roce odebere do studia. Frontmanka Lzzy Hale to prozradila v australském podcastu Everblack Media.

Lzzy Hale patří k nejvýraznějším rockovým zpěvačkám současnosti. Lzzy Hale patří k nejvýraznějším rockovým zpěvačkám současnosti. Zdroj: GettyImages.com

Devět EP, čtyři CD a jeden živák. Taková je současná bilance hardrockové čtveřice Halestorm. Tato sbírka se ovšem v blízké budoucnosti rozroste. Zpěvačka, kytaristka a v neposlední řadě skladatelka Lzzy Hale se o tom rozpovídala v rozvoru s moderátorem australského podcastu Everback Media. Na otázku, zda má kapela v plánu novou desku či EP, odpověděla: „Rozhodně. Tyto nahrávky plánujeme. Až nám skončí turné, vezmeme si nějaký čas pro sebe a budeme pracovat na novém EP. Kromě toho máme v plánu další překvapení, ale o tom ještě nemůžu mluvit."

Sledujte Musicweb na Facebooku:
 

Halestorm jsou momentálně na šňůře ve své domovině, v zámoří, v listopadu se přesunou do Evropy (v České republice nevystoupí) a před koncem roku zamíří do Austrálie. V návaznosti na tato vystoupení Lzzy dodala, že na nové nahrávce začnou pracovat na jaře, a pokračovala: „Hrozně se na to těším. Napsala jsem spoustu nových písniček."

Lzzy Hale, která Halestorm založila spolu se svým bratrem Arejayem už v roce 1997, dále zmínila, že skládání písní tvoří obrovskou část jejího života. Této činnosti se věnuje prakticky denně. „Mám spoustu nového materiálu, jsem z toho opravdu nadšená. Před pár dny jsem klukům z kapely ukázala pár demo nahrávek a některé z nich se jim vážně líbily," vypráví Lzzy, která ale upozornila, že krom tvoření miluje i koncertování. O pravdivosti jejích slov hovoří i fakt, že Halestorm patří ke skupinám, které jsou na cestách neustále a během roku jsou schopni odehrát desítky koncertů po celém světě.

 

 

Halestorm na sebe poprvé upozornili v roce 1999 EP (Don't Mess with the) Time Man. O šest let později podepsali smlouvu s hudebním vydavatelstvím Atlantic Records a pokračovali vydáváním EP. Teprve v roce 2009 debutovali první dlouhohrající eponymní nahrávkou, následovaly další dvě placky The Strange Case Of... (2012) a Into the Wild Life (2015). Zatím poslední desku Vicious vydali loni. Roku 2011 započali tradici EP s předělávkami písní nejrůznějších žánrů (Lady Gaga, Heart, Marilyn Manson, Fleetwood Mac, Twenty One Pilots, Metallica). Na svém kontě prozatím mají Reanimate: The Covers EP, Reanimate 2.0: The Covers EP (2013) a Reanimate 3.0: The Covers EP (2017).

Napsal(a):

Zanechat komentář