17.05.2015 11:00

Tenacious D pracují na novém albu

Komické rockové duo Tenacious D po únorové výhře Grammy neusnulo na vavřínech a začíná pracovat na novém albu. 

To, že Tenacious D vyhrálo Grammy za nejlepší metalové vystoupení roku a se svou parodickou cover verzí písně Ronnieho Jamese Dia The Last in Line předběhlo Anthrax, Mastodon, Motorhead a Slipknot, překvapilo mnohé. Většina metalových fanoušků kroutila hlavami, ale co čekat od poroty Grammy, která mimo jiné dala v kategorii Metal v roce 1989 přednost Jethro Tull před Metallicou a jejich ...And Justice For All. A to je jen špička ledovce jejích přešlapů. Pochybná kvalifikace poroty Grammy však nic nemění na tom, že Jack Black a Kyle Gass nás baví již pěknou řádku let a zvýšenou pozornost médií si rozhodně zaslouží.

V řadě rozhovorů, která po zisku zlatého gramofonu následovala, padla i zmínka o chystaném albu Tenacious D. Ta přišla z úst Kyle Gasse v reakci na dotaz, jak by si vybral mezi Tenacious D a svým vlastním projektem. „Ne, to neudělám. Snažíte se mě natlačit do extrémů, abych vám řekl něco kontroverzního. Ale já vám na to neskočím, na to jsem v téhle branži už dost dlouho," reagoval na otázku. 

„Ale pokud chcete svého sólokapra, tak vám můžu říct, že další dítě Tenacious D už je na cestě. Spousta velkých kapel pojmenovala své čtvrté album jednoduše „4". Mluvím o takových ikonách jako Led Zeppelin, Toto, Fantastická Čtyřka. Počkat, to jsem vedle... Journey? Nejsem si jistý. Ale jisté je, že další album Tenacious D se rozhodně nebude jmenovat Tenacious D 4. Tak prosím, tady to máte." O pokračovateli alba Rise of the Phoenix z roku 2012 jsme se tedy moc nedozvěděli, ale důležité je, že se můžeme v dohledné době těšit na další dávku humorného hard rocku z dílny této kontroverzní dvojice. 

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.