19.04.2014 11:05

Fates Warning ruší druhou polovinu turné

Jedna z legend progresivního metalu, američtí Fates Warning, se měli po dvou letech znovu představit českému publiku, a to 1. května v pražském klubu Futurum v rámci evropského turné k nové desce Darkness in a different light. Bohužel byli nuceni zrušit celou druhou polovinu turné, pražský koncert nevyjímaje. 

Fates Warning bývají spolu s Dream Theater označováni za jednu z vůdčích tváří a hlavně spolutvůrců progresivního metalu. Největšího věhlasu se dočkali začátkem 90. let po vydání přelomového alba "Parallels", které uhranulo hudební fanoušky nejen ostrými kytarovými riffy a šlapající rytmikou, ale zejména řadou progresivních a do té doby zcela neotřelých prvků. Toto album tak přesně definovalo podobu tvrdé, progresivní hudby a navěky se zapsalo zlatým písmem do kroniky žánru. 

Čtěte také: Dream Theater v Praze dostáli svému názvu

Po více než třiceti letech aktivního hraní je tato parta z Hartfordu stále nadmíru zajímavým tělesem na noční obloze tvořené metalovými hvězdami a v souhvězdí Progressive je spolu s výše zmíněnými Dream Theater a texaskými Watchtower stále hvězdou nejzářivější. Novou desku Darkness In a Different Light dělí od svého předchůdce FWX neuvěřitelných devět let, proto se očekával příchod velkého turné.

 

 

Naneštěstí kapela dohraje pouze zbytek dubnových koncertů a celý zbytek evropského turné, včetně pražského koncertu, zrušila kvůli logistickým problémům. Podobně padly i plánované srpnové koncerty v Mexiku, kde je ovšem na vině bookingová agentura. Na kapelním fóru kytarista Jim Matheos uvedl, že pracují na pár dalších akcích během léta a dále,  ale nic zatím nemohou potvrdit.

 

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.