30.10.2014 13:00

Ostrava v plamenech má další želízko do ohně

Festival Ostrava v plamenech je ve fázi příprav druhého ročníku. Nedávno jsme informovali o prvních potvrzených kapelách, nyní známe další - izraelské Orphaned Land.

Tato pětičlenná heavy metalová banda hraje od roku 1991. Jejich styl je velice specifický a nezaměnitelný s nikým jiným z branže. Je to dáno pro nás Evropany exotickými nástroji, které používají (Buzuki, Saz, Úd aj.), a také tím, že si dávají záležet na silných a hutných vokálech. Umocňují tak tajemno ukryté do jejich písní.

Čtěte také: Ostrava v plamenech 2015

Stylově se nedají úplně přesně zařadit. Pohybují se někde mezi oriental - folk - death - doom - progressive metalem, do kterého samozřejmě přidávají blízkovýchodní, arabské a židovské vlivy. Pokud se s nimi chcete seznámit ještě před festivalem, máte možnost obstarat si některou z jejich pěti desek, které už vydali. Ta poslední All is one z roku 2013 byla posluchači velice dobře přijata.

Ačkoliv festival Ostrava v plamenech otevře své brány až v srpnu příštího roku, vstupenky jsou již nyní k zakoupení v předprodejních sítích nebo na www.ostravavplamenech.cz 

Sledujte rock na Facebooku:
 

 


 

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.