01.11.2014 9:00

Nightwish chystají na jaro nové album: jméno zatím nemá

Finská legenda symfonického metalu Nightwish tvrdě pracuje ve studiu. Na jaře 2015 vypustí do světa osmé album, které bude zároveň první v nové sestavě.

Po dlouhém turné si dali Nightwish na sedm měsíců pauzu a hned poté začaly přípravy prozatím bezejmenného osmého studiového alba. Tomuto albu, jehož producentem je Tero „Tee-Cee“ Kinnunen, je obecně věnována velká pozornost – je totiž prvním počinem, který kapela natáčí s novými členy.  

Co se týče obsazení kapely, došlo hned k několika změnám. Ke kapele se přidal šestý hudebník Troy Donockley, jehož flétny, píšťaly a dudy sice byly slyšet již na předchozích albech, ale oficiálním stálým členem se stal až nyní. Ke změně došlo také na postu bubeníka, a tak nás čeká první deska, kde za bicími nebude sedět Jukka NevalainenNejvětší pozdvižení ovšem tradičně přináší výměna zpěvaček. 

Začátkem října 2012 během turné k vydání alba Imaginaerum kapelu opustila švédská zpěvačka Anette Olzon. Do konce šňury tehdy s Nightwish vystupovala zpěvačka Floor Jansen (ex After Forever, ReVamp), která však v kapele nakonec zůstala natrvalo. A dokonce se kvůli svému angažmá z rodného Holandska přestěhovala do Finska. Obměna, k níž došlo na několika úrovních, je v kapele opravdu znát a nová krev přináší novou energii i inspiraci pro ostatní členy. 

Čtěte také: U Nightwish proběhlo střídání bubeníků

Co můžeme na novém albu slyšet, zatím kapela tají. Donockley prozradil, že se plánované dílko velmi liší od posledního alba (zmíněné Imaginaerum, rok 2011) a je velmi progresivní. Většina prací na novém materiálu probíhala během léta na chatě uprostřed finské přírody. Tento způsob příprav zvolili členové Nightwish již potřetí, neboť mají v přírodě svůj klid a mohou dosáhnout efektivnějších výsledků.

 

{youtube}CRJ_csyXosU{/youtube}

 

V tuto chvíli je většina potřebných věcí nahraná a hudbu čeká konečný mix. Výsledek by se měl na pultech objevit na jaře 2015. První koncert pak Nightwish odehrají 9. dubna v New Yorku. Součástí následujícího turné přitom bude i zastávka na festivalu Masters of Rock ve Vizovicích.  

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.