02.02.2020 14:01

Pražská kapela Jamaron pokřtila nové album

Tato hudebně velmi nadaná parta muzikantů Jamaron po své první studiové desce Nahá slaví další úspěch. Nové album nazvané Doma 23. ledna pokřtil v Lucerna Music Baru, zpěvák skupiny Monkey Business, Matěj Rupert.

Na albu zazní energická hitovka Pozadí, jejíž text je výbornou slovní hříčkou, která zároveň pobaví. Dalším pohodovým songem je Amerika, ta je však ve srovnání s tím, co tohle album ještě nabízí, spíše pubertálním výstřelkem s příchutí přeslazeného popíku.

Na druhou stranu za Úhel pohledu nebo Medvídci koušou by se nemusela stydět ani žádná mainstreamová kapela. Obě tyto písničky pojednávají o vztazích a komunikaci v nich. Úhel pohledu je o partnerských neshodách a odloučení, zatímco druhá zmíněná skladba se na vše dívá zase z pohledu malého dítěte, které čelí hádkám svých rodičů. Tento videoklip byl věnován Nadaci Naše Dítě v rámci kampaně „Myslete na děti“, jejímž cílem je upozornit na problematiku rozvodů. Ve videoklipu účinkují Martin Písařík a Dominika Býmová.

Více než zdařilým je také klip Habaděj přání, který se natáčel déle než jeden rok a zúčastnilo se ho přes sto lidí. A právě o tom je. O lidech, fanoušcích, kamarádech, dokonce i celebritách a jejich přáních. Zhlédnutí tohoto videoklipu je díky pořádné porci důvtipu a nadsázky příjemným zážitkem pro uši i oči. Mimo to se v něm také dozvíte, co si přejí Pokáč, Voxel, The Tap Tap, Morves nebo Franta z Mostu.

 

 

Vyseknout poklonu je potřeba songu Zauzlíkovaná klec, jímž se vrhli na mediálně horké a aktuální téma. Jamaron novým songem upozorňuje na potřebnou změnu přístupu k životnímu prostředí, která je však podle jejich slov, negována politickými reprezentanty s omluvou na stagnaci ekonomického růstu.

Současně jsou nespokojeni i s neustále rostoucí spotřebou fosilních paliv, s poměrem toho, kolik na planetě přibývá lidí. Podle autora písně, Ondřeje Dostála, je třeba přistupovatk planetě Zemi zodpovědně, protože změny, které se momentálně v souvislosti s klimatem dějí, jsou nevratné. „Je nás 7 miliard. Každý z nás je tvorem, který je kvůli své spotřebě nejnáročnější bytostí ze všech živočišných druhů tohoto světa.” říká Ondřej Dostál, autor písněi textu.

Tato mladá pražská kapela má prostě stále co nabídnout. Od rytmických songů, které z vás svou pozitivní energií vyženou každý splín, až k baladám se skvěle zpracovanými texty, které rozhodně mají co říct. O této partě určitě ještě nejednou uslyšíme.

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.