19.02.2020 14:01

Zlínská kapela Reflexy vydává nové album

Není to tak dávno, co kluci oslavili 25. výročí kapely a po krátké pauze se zase řítí jako střela s jasným cílem. S cílem stále rozdávat svými písničkami fanouškům radost. A tak už 6. března v Kroměříži odstartují šňůru koncertů, na kterých budou křtít své nové album Když za srdce tě chytím.

Autorská tvorba kapely započala již v roce 1993 a od té doby má na kontě jedenáct alb. Dnes už se žádný jejich koncert neobjede bez hitů jako Všichni půjdem do ráje, Sluneční, Neříkej, Daruj mi křídla nebo Andělský oči a samozřejmě taky publikem milovaná Ty jsi divoká, která je bezesporu neodmyslitelnou součástí jak hlavní hrací doby, tak i přídavků.

Po několika změnách v sestavě kapely, přichází v roce 2004 také nejnovější člen, baskytarista a zpěvák, Ondřej Filák. Díky svému talentu se brzy začíná podílet na autorské činnosti spolu se stálými skladateli kytaristou a zpěvákem Liborem Plškem, který je zároveň frontmanem kapely, a klávesákem a zpěvákem Martinem Koníčkem. Za bicí usedá další z původních členů Josef Lysoněk a v této sestavě hrají Reflexy dodnes.

Jejich následující tvorba se nese na vlně velké porce melodičnosti a důvtipu a díky modernímu zvuku jde stále s dobou a získává si nové posluchače. V okamžiku, kdy se na koncertech rozezní pecky jako Diamant, Euforie, Barbie song, Sexuální nebo hit posledního alba Ideály, těžko najdeme posluchače, který by jen tak seděl v koutě. Všeříkajícím důkazem toho, jak kluci dokážou předávat svou energii a emoce, je právě publikum, které zpívá, tleská a skáče přesně v tu chvíli, kdy zpívat, tleskat nebo skákat má. Právě propojení mezi kapelou a fanoušky dává vzniknout báječné atmosféře koncertů.

 

 

Z připravovaného alba si už můžeme poslechnout songy Alchymista a Na obrázku a podívat se na klip k titulní písni Když za srdce tě chytím. Ten je o chlapci, který se narodil se syndromem Toriello-Carey, a lékaři mu dávali jeden rok života. Díky vytrvalému boji rodičů je chlapci už osm let a chodí na základní školu. „Tento klip věnujeme lidem, pro které je normální život tím největším darem,“ vzkazuje kapela.

Seznam koncertů se křtem nového alba:

6.3.2020   - KROMĚŘÍŽ / Slady

7.3.2020  So - BUDÍŠKOVICE (J. Hradec)

13.3.2020  - ÚSTÍ U HUMPOLCE

14.3.2020 So - TŘEBÍČ / Roxy

20.3.2020  - NETÍN (Ž. nad Sázavou)

21.3.2020 So - ÚSOV (Šumperk)

27.3.2020  - NÁMĚŠŤ NAD OSLAVOU

28.3.2020 So - FRYŠTÁK (Zlín)

3.4.2020   - DOLNÍ KOUNICE (Brno-venkov) 

12.4.2020 Ne - VALAŠSKÉ KLOBOUKY

24.4.2020 Pá - TOPOLNÁ (Uherské Hradiště)

25.4.2020 So - VSETÍN 

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.