02.03.2020 13:20

Světové turné The Word of Hans Zimmer o(c)hromilo Brno

Na první pohled nekonečná fronta před vyprodanou DRFG arénou a davy lidí z nedostatku místa na chodníku pobíhajíc po silnici, aby se zařadili ke správnému vstupu. Jasný důkaz toho, jak žádaná je tahle show i u nás. Kdo přišel, nelitoval a odnesl si nezapomenutelný zážitek, který se vryje pod kůži.

 

Hanse Zimmera, jednoho z nejuznávanějších filmových skladatelů všech dob, držitele Oscara, Grammy i Zlatého Globu, se diváci v Brně sice osobně nedočkali, to ale na kvalitě koncertu rozhodně neubralo. Symfonický orchestr pod vedením dirigenta Gavina Greenwaye, kterému Hans podle jeho slov věří víc než sám sobě, ze sebe vydal to nejlepší a posluchači si vychutnali každou skladbu, kterou vždy zcela zaslouženě ocenili velice intenzivním potleskem i ohlasy. Klobouk dolů také za to, že Gavin brněnské publikum přivítal a koncert zahájil v češtině, ač mu nebylo úplně dobře rozumět.

Mezi účinkujícími, které Hans požádal o spolupráci, byla například ohromující Lisa Gerrard, jejíž jedinečný hlas diváci znají z filmu Gladiátor. Venezuelský flétnista Pedro Eustache svým dojemným sólem z animovaného filmu Lví král vháněl slzy do očí nejen ženám a houslistka Rusanda Panfili s sebou přivezla doslova balzám pro uši, když odehrála Chevaliers de Sangreal z filmu Šifra mistra Leonarda. Flamencem z Mission Impossible pak naprosto uchvátil multiinstrumentalista Amir John Haddad, jehož prsty klouzaly po strunách jako po másle a jeho celkový energický náboj příjemně okořenil řadu jinak pomalejších skladeb.

Dalšími talentovanými sólisty, které Hans na turné vybral, jsou zpěváci Gan-ya Ben-gur Akselrod a Asja Kadrič, perkusionisté Luis Ribeiro, Lucy Landymore a Aleksandra Šuklar, violoncellistka Marie Spaemann, baskytarista Juan Garcia-Herreros nebo klavíristka Eliane Correa. Kromě již zmíněných, zazněly například také skladby z filmů Počátek, Interstellar, Kung Fu panda, Prázdniny, Pearl Harbor, Madagaskar a mnoho dalších.

 

 

Hudební program byl kompletně doprovázen ústřižky z filmů, promítaných na velkoplošné obrazovce za orchestrem nebo detailními záběry na muzikanty. Objevily se také videozáznamy Hanse Zimmera a jeho přátel a kolegů, čímž divákům poskytl zajímavý pohled do zákulisí jeho práce. Nechyběla ani s hudbou perfektně souznící světelná show, která celý prožitek ještě umocňovala.

V závěru večera dirigent představil sólisty a přizval také sbor, který svým zpěvem podkresloval celou řadu odehraných písní odněkud z povzdálí, protože z kapacitních důvodů se na pódium nevešel.  Po vřelém potlesku pak následovalo něco, v co všichni ve skrytu duše doufali. Piráti z Karibiku! Lepší finále si snad ani nešlo představit a tak došlo i na nejsladší odměnu pro všechny umělce – standing ovation.

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.