27.02.2015 17:00

Dočkáme se nového alba System of a Down?

Baskytarista americké metalové skupiny System of a Down Shavo Odadjian naznačil v rozhovoru pro Backstage Axxes, že bychom se v blízké době mohli dočkat nové hudby této alternativní metalové kapely. Nové album by tak bylo prvním po deseti letech. Ostatní členové tyto naděje na nové album potvrzují.

Jak se vlastně přihodilo, že se u SOAD po deset let nic nového neurodilo? Čtveřice arménského původu sklízela značný úspěch, který zasela již prvním albem System of a Down, ale zvlášť dvěma posledními alby z roku 2005. Desky Mezmerize a Hypnotize je zařadily mezi jména jako The Beatles a Guns n’ Roses, kterým dvě alba vydaná v jednom roce taktéž pomohla dosáhnout na první místo amerického žebříčku. Nedlouho poté jsme se dozvěděli o chystané pauze na neurčitou dobu.

Přestávka, kterou členové vždy popírali jako rozpad kapely, trvala čtyři roky. Během ní si však nenechávali zlenivět sluch, protože se každý pustili do svého projektu – nedá se tedy stoprocentně říct, že jsme od SOAD deset let nic neslyšeli. Shavo Odadjian ve zmíněném rozhovoru vysvětlil důvod přestávky: „Jsme tu už dvacet let, občas člověk musí odejít a vrátit se s novou energií, inspirací a novými vlivy. Všichni mysleli, že jsme se rozpadli, ale to není pravda. Jenom jsme zpomalili, nabrali zkušenosti a díky tomu si teď sebe vzájemně víc vážíme. Jsme bráchové, pro každýho z nich bych se nechal střelit.“

Čtěte také: System of a Down svým turné upozorňují na hrůznou historii

Na téma nového alba padlo v poslední době také mnoho slov. Skupina chystá jarní evropské a podzimní jihoamerické turné a poté (nebo mezitím?) lze očekávat práci na novém materiálu. Zda bude album dokončené v tomto, příštím roce nebo až za pět let říct nelze, Odadjian však na návrh, že by nový počin mohl vyjít někdy mezi léty 2015–2016, souhlasně přikyvoval.

Sledujte metal na Facebooku:
 
Frontman SOAD Serj Tankian říká, že se vrátí do studia, pokud on nebo kytarista Daron Malakian přijdou s něčím, co by se dalo použít, a zároveň slibuje, že on už nějaký polotovar má. A bubeník John Dolmayan již před několika měsíci vyjádřil jisté znechucení nad nečinností skupiny, když ji přirovnal k The Eagles (kteří na své poslední album čekali 28 let). Nezbývá než věřit, že budou SOAD v další tvorbě úspěšnější.

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.