10.03.2020 19:02

RockOpera Praha odkládá premiéru Tróji

Nová rocková opera Trója, jejíž divadelní premiéry byly naplánované na 19. a 20. března, se vzhledem k aktuální situaci bude odložena na 20. a 21. května. Vstupenky samozřejmě zůstávají v platnosti.

K chystané premiéře už spatřil světlo světa nový singl, ve kterém zpívají Eva Urbanová a Pavla Forest - Trója bájná. Exkluzivní premiéra písně se konala 4. března v rozhlasové relaci Petra Korála Uši Radia Beat. Jedná se o závěrečnou skladbu z očekávané rockové opery. "Výbušný refrén představuje boží hlas, v tomto případě hlas Evy Urbanové v roli bohyně lovu Artemidy. Eva je opravdová bohyně, protože takový soprán se jen tak běžně nerodí. Já zpívám roli věštkyně Kassandry, která neustále všechny varovala, ale nikdo jí nevěřil," říká výkonná ředitelka, libretistka a zpěvačka Pavla Forest.

Trója bájná podle jejích slov uzavírá celou rockovou operu a shrnuje, proč s uměleckým ředitelem, skladatelem a klávesistou Milanem Steigerwaldem vyhledávají k tvůrčí inspiraci příběhy z dávné minulosti. "Témata se stále vracejí a lidé dělají pořád stejné chyby. Myslím si, že kdo nezná historii, znovu chybuje. Je dobré se dozvědět, co se stalo v Tróji, a poučit se z toho, jak to dopadlo, kdo s kým soupeřil a proč, a jestli láska k Heleně Trójské byla tak důležitá, nebo ne," dodává Forest.

Čtěte také: Trója bude mít hned dvě premiéry

Eva Urbanová se jako bohyně lovu Artemis v Tróji představí při první repríze 18. června. Diváci se mohou ovšem už při premiérách těšit například na Kamila Střihavku v roli krále Agamemnóna. Podle nedávných vyjádření RockOpery Praha vnímá populární zpěvák Tróju jako stěžejní téma.

Vstupenky na první premiéru jsou již zcela vyprodány, na druhou 21. května máte ještě šanci tu svou zakoupit na pokladně RockOpery Praha.

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.