29.06.2020 11:00

VIDEO: Joe Bonamassa otevírá nové dveře Doporučeno

Americký kytarista, zpěvák a skladatel Joe Bonamassa opět nezahálí. Dříve vydával novou studiovou desku každý rok, nyní si nechává odstup dvou let, ale... Nesmíme zapomenout, že působí také v kapele Black Country Communion, se kterou nahrál již 5 alb, a natočil již 4 úspěšná studiová alba s americkou divou Beth Hart. Nyní však na jeho fanoušky čekala novinka v podobě videoklipu k písni When One Door Opens.

Joe Bonamassa je jednoduše nezmar. Koncertování mu sice jako ostatním hudebníkům přerušila současná panující koronavirová epidemie, ale v práci mu rozhodně nezabránila. Joe dokáže skládat. A dokáže skládat pokaždé jinak, přesto jeho styl ihned rozpoznáme. Poklidné kytarové balady, rockové vypalovačky, bluesové riffy i hardrockové postupy, funk i nádech jazzu.

S žánry si Joe vyhrát umí. Je až neuvěřitelné, že kytarista se s každou další deskou i spoluprací řadí mezi nejvýraznější kytaristy-zpěváky své doby, protože zatím žádná deska nespadla do škatulky průměr. Je nutné také zmínit, že se letos přidal ke kapele The Sleep Eazys, se kterou 19. dubna vydal její debutovou desku Easy To Buy, Hard To Sell, na které taktéž míchá s žánry. 

Jestli vám zní píseň lehce britsky, není se čemu divit, natáčelo s v Abbey Road. Kevin Shirley už léta platí za skvělého producenta Joeových alb, i těch společných s ostatními umělci. A na nové písni When One Door Opens se opět podílel.

Čeho se Joe znovu nebojí, je délka. Pokud posloucháte komerční rádio, delší píseň než 3 minuty a několik vteřin byste v jeho repertoáru hledali marně. Ale je tato magická hranice v hudbě potřeba? Jistě že ne. Kytarista neváhal a vypustil 8minutovou skladbu, v jejímž klipu jsou hlavní záběry ze studia a poté různé pohledy na Londýn. Mnozí fanoušci se přiklání k tomu, že by nová skladba obstála jako titulní skladba k další bondovce. Co myslíte? 

 

 

Datum nové desky bohužel stále známé není, ale pokud by opět dodržel odstup dvou let od vydání poslední - Redemption - rok 2020 vypadá slibně. Skladba A Conversation With Alice vyšla v dubnu tohoto roku jako první předzvěst nové studiové nahrávky. Píseň je výsledkem sezení s psychoterapeutkou, ke které hudebník pravidelně docházel. 

 

 

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.