23.09.2020 11:00

Zabelov Group se hlásí s EP Madhouse Session

Čtyři nové skladby doprovázené živými videi vydávají Zabelov Group. Česko-běloruské duo tvořené multiinstrumentalistou Janem Šiklem a zpívajícím akordeonistou Romanem Zabelovem, znovu přizvalo k práci filmaře Tomáše Vlčka. Po albu Eg (2018) se jedná o vydání druhé nahrávky Zabelov Group u labelu Minority Records.

Zatímco předchozí album Eg je precizní skládačkou a propracovaným studiovým počinem, který vznikal na různých místech za přispění hudebních hostů, a neumožňoval tak kvůli náročnosti odehrát všechny skladby live, Madhouse Session je živý záznam práce na novém koncertním materiálu, jenž kapela z části představila i naživo např. v německém Jazzclubu Tonne, nebo coby support Portico Quartet v rámci festivalu Spectaculare.

“Madhouse Session mělo silnou ambici osamostatnění se v procesu výroby nahrávky. Za většinou starších kusů stál mistr zvuku Matouš Godík, což bylo na výsledku znát a my jsme byli za tu spolupráci velmi vděčni. Potřebovali jsme ale vyzkoušet, jaký bude zvuk ve vlastní produkci. Od náběru po výsledný master to bylo na nás, vše vzniklo v domácím studiu, kde zkoušíme. Musíme říci, že jsme s výsledkem spokojeni. Ukázalo se, že omezení často vedou k novým a zajímavým řešením. Cítíme, že jsme dotáhli proces jakési muzikantské emancipace, “ přibližuje vznik EP Šikl.

EP Madhouse Session tvoří čtyři skladby, název vychází ze stísněné atmosféry ve společnosti i osobního pocitu izolace. Spoviedz v sobě nese naději i tichou bolest, přetvářející se do křiku a odvahy k boji, Sun je tepajícím cinematickým koloběhem, I’m OK mluví o duševním přerodu z afektu do stavu, který nazýváme normálním, Juli pak zpracovává komunikaci s osobou, jenž vás dostatečně nevnímá a začíná tak promyšlený jazykový boj.

 

 

Na Madhouse Session je navíc v dosud největší míře využit vokál Romana Zabelova. „Vždy jsem pociťoval určitou nejistotu ze svého zpěvu, ale dlouhou dobu mi chyběla odvaha zajít za profesionálem a nechat si poradit. Minulý rok jsem se konečně odvážil a dostal jsem možnost navštěvovat hodiny operního zpěvu na pražské HAMU. Byl to pro mě neskutečný zážitek, učili jsme se dýchat a tvořit plný, čistý tón. Jsem za to opravdu vděčný, zpětně si uvědomuji, jak potřebnou řemeslnou a zároveň psychologickou pomoc jsem dostal,dodává Zabelov.

Sledujte Musicweb na Facebooku:
 

Zabelov Group se pohybují na české scéně od roku 2012, jejich prvním počinem je domácí nahrávka 40 000 Km (2012), následovalo live album Secret Session (2014), milníkem bylo první studiové album Eg (2018, Minority Records), které je přivedlo na pódia klubů a festivalů v Česku, na Slovensku, v Polsku, Holandsku, Slovinsku či Itálii.

Vznik live záznamu Madhouse Session podpořila česká hudební proexportní kancelář SoundCzech.

A kde a kdy Zabelov Group můžete slyšet živě?

26. 9. JazzWine Festival, Praha

9. 10. Jazz pod Kozákovem, Semily

30. 10. Ostrava?

31. 10. Aerovka Jazz Fest, Kopřivnice

5. 11. Café V lese, Praha - křest EP

26. 11. Jazz Showcase, Brno

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.