06.03.2013 23:00

Zemřel Alvin Lee, bývalý člen Ten Years After

Britský kytarista a zpěvák Alvin Lee zemřel náhle ve věku šedesáti osmi let. Bývalý člen kapely Ten Years After podlehl komplikacím po operaci.

Alvin Lee, vlastním jménem Graham Alvin Barnes, se narodil v anglickém Nottinghamu. Kytarista byl odmala ovlivňován jazzem a blues, protože tyto styly poslouchali jeho rodiče. Postupem času přičichl k rock´n´rollovým vodám a nadále v hudbě začal propojovat rock a blues. V polovině šedesátých let pomohl založit skupinu, která si od roku 1966 začala říkat Ten Years After.

Čtěte také o minulosti i současnosti kapely Deep Purple

V roce 1969 si kapela zahrála na Newport Jazz Festival, kde vystoupili jako první rockoví interpreti. Téhož roku se objevili na festivalu Woodstock, což byl pro kapelu zásadní zvrat. Jejich hudbu si oblíbilo širší publikum a na počátku sedmdesátých let bodovali písněmi Love Like a Man a I´d Love to Change the World. Alvin Lee opustil kapelu v roce 1973 a soustředil se na sólovou kariéru. Mylon Le Favre a Alvin Lee natočili téhož roku desku On the Road to Freedom, kde spolupracovali také s Georgem Harrisonem či Ronnie Woodem.

 

 

V roce 2012 vydal své poslední sólové album s názvem Still on the Road to Freedom, který evokuje odkaz na jeho úplně první album. Alvin Lee zemřel ve středu 6. března v ranních hodinách. Příčinou smrti byly zdravotní komplikace po nedávné rutinní operaci. Den pohřbu není zatím znám.

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.