19.11.2022 18:28

Uriah Heep slaví padesátku a nevynechají ani Prahu

Jak ten čas letí. Legendární britská formace Uriah Heep má za sebou už padesát let na světové rockové scéně. Plánované oslavy zhatil virus Covid-19, ale stále aktivní Uriáši si z toho nic nedělají a svou velkolepou oslavu prostě s úsměvem posunuli na další rok, na prosinec 2022.

Uriah Heep zahrnuli do svých plánů na velkou narozeninovou párty také fanoušky u nás v České republice. Dojde k tomu 10. prosince v pražském Fóru Karlín a kapela slibuje skutečně fantastickou akci.

Kytarista Mick Box vysvětluje: „Konečně můžeme oslavit naše padesáté výročí. Opuštíme lockdown a přecházíme do rockdownu. Je to sice o dva roky později, než bylo v plánu, ale díky tomu je oslava ještě výjimečnější. Mocní Heep jsou stále ‘eavy, stále ‘umble a tak hrdí na svůj úspěch. Těšíme se, až budeme na cestách, hrát náš hard rock a užívat si tuto oslavu s našimi úžasnými fanoušky. ‘Appy days!"

Je nepochybné, že Uriah Heep jsou žijící legendou, opravdovými rockovými velikány. Spolu s kapelami Led Zeppelin, Black Sabbath a Deep Purple tvoří čtyřlístek, jenž v sedmdesátých letech udával směr vývoje hard rocku. Silnou pozici si drží i dnes, o pět dekád později, a dá se říct, že stále žijí svůj sen. Prodali po celém světě víc než 45 milionů alb, odehráli více než 4000 koncertů ve více než 60 zemích světa. Jejich historie vydá na svazky a my za ní teď můžeme ohlédnout spolu s nimi.

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.