04.02.2014 19:00

Divoká show Steel Panther se blíží

Americká heavy metalová kapela Steel Panther bude vydávat 1. dubna nové, v pořadí již třetí album All You Can Eat, a zároveň 4. února rozjíždí evropské turné Spreading The Disease. Při této příležitosti udělá dvě zastávky i v České republice, a to 26. února v pražském Lucerna Music Baru a den poté, 27. února, v brněnském klubu Fléda.

 Kvarteto ve složení Ralph Saenz (Michael Starr) – zpěv, Darren Leader (Stix Zadinia) – bicí, Travis Haley (Lexxi Foxxx) – basa a Russ Parrish (Satchel) – kytara vzniklo v roce 2000 v Los Angeles v Kalifornii, kde začali vystupovat pod názvem Metal Shop, později ho změnili na Metal Skool. Každé pondělí vystupovali v klubu Viper Room, kde hráli cover songy metalových hitů z 80. let a parodovali původní interprety. Kapela je oblíbená hlavně díky vtipným textům a přehnané pódiové prezentaci. V roce 2003 vydali svou debutovou desku Hole Patrol. Muzikanti se začali objevovat v televizních  sitcomech a pomalu získávali popularitu.

V dubnu 2008 si kapela změnila jméno na Steel Panther. Některé kritické hlasy jí vytýkají, že okopírovala název filmové kapely Steel Dragon z filmu Rocker. Tuto informaci však kapela dementuje. V květnu 2008 skupina podepsala smlouvu na novou desku Feel the Steel, která vyšla v červnu 2009, která si v žebříčcích vedla velice dobře.

 

 

V roce 2011 spatřila světlo světa druhé album Balls Out, kapela stále pokračuje v parodii heavy metalové kultury 80. let. Deska byla mnohem úspěšnější než první fošna a skupina vystoupila jako speciální host na společném turné s Def Leppard a Mötley Crüe. V září 2012 vyšlo první živé DVD British Invasion, které se natáčelo v Brixton Academy. Obsahuje dvouhodinový koncert a bonusy natočené během britského turné.

Čtěte také: Steel Panther zaútočí v únoru dvěma koncerty

Sledujte rock na Facebooku:
 

 

 

 

V současné chvíli jsou dokončeny práce na poslední desce All You Can Eat a kapela zahájila 4. února 2014 v Holandsku své evropské turné. Lístky na pražský a brněnský koncert je možno stále zakoupit v síti Ticketpro.

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.