05.02.2014 23:00

Viza přiveze do Prahy multižánrovou podívanou

Američtí rockeři Viza se v neděli 9. února 2014 vrací do pražského Rock Café, tentokrát znovu jako headlineři, aby předvedli svůj rock s východními vlivy

Alternativní rocková formace Viza by pro české publikum mohla být již známým pojmem. Jejich vystoupení v Praze bude již několikáté v pořadí a od toho posledního neutekl ještě ani rok. Pokud někdo přeci jenom neví, o co jde, je nutno poznamenat, že Viza nejsou obyčejnou rockovou kapelou, na kterou jsou fanoušci tohoto stylu zvyklí. Pánové s sebou po světě vozí celou škálu různých, pro Evropana vcelku exotických nástrojů, jako je oud, tar či duduk.

 

 

Ačkoli jsou Viza z Los Angeles, tvoří skupinu vesměs potomci východoevropských a balkánských přistěhovalců. Hudební vlivy pramenící z exotických kořenů kapely, v kombinaci s elektrickými kytarami mohou někomu připomenout jména jako Gogol Bordello či System Of A Down a ne náhodou uvádí Viza právě tyto dvě kapely, jako zdroje své inspirace. Možná právě proto si této skupiny všiml Serj Tankian a vzal je pod křídla svého labelu Serjical Strike Records. Aby toho nebylo málo, v roce 2009 Serj propůjčil kapele svůj hlas v písni Viktor na jejich třetím dlouhohrajícím albu Made In Chernobyl a o tři roky později společně vyrazili na evropské turné k Serjově albu Harakiri. Letos Viza přijedou prezentovat vlastní desku s názvem Aria, která vyšla na začátku roku.

 

Čtěte také: Dream Theater dostáli v Praze svému názvu


Jako support se představí newyorská formace PUi, která si v Evropě odbude svou koncertní premiéru. PUi přijedou podpořit svoje debutní album Neo-Primal a oproti rockovým Viza zahrají na mnohem tvrdší notu. Stejně jako Viza však na podiu využívají exotické nástroje, v případě PUi ale východní hudební nástroje tvoří řízný rytmický mix s osmistrunnými kytarami a hojně využívanou elektronikou. Kombinace těchto kapel tedy slibuje mulltižánrový zážitek a neopakovatelný zážitek podpořený neotřelou podiovou show.

 

Sledujte metal na Facebooku:
 

 

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.