04.02.2014 7:00

Kenny Wayne Shepherd přiveze nové album

Po dvou a půl letech se do Prahy vrátí představitel mladé bluesové generace Kenny Wayne Shepherd. Zpěvák a kytarista přijede v květnu představit novou studiovou nahrávku.

Americký kytarista, zpěvák a skladatel Kenny Wayne Shepherd se narodil v Shreveportu ve státě Louisiana v roce 1977. Již od raného dětství ho zajímala hudba, a proto se začal učit hrát na kytaru. Kenny neuměl číst noty a veškerou techniku hry si osvojil sám. Ve třinácti letech se pak objevil po boku Bryana Leeho.

Jeho kariéra čítá nespočet spoluprací s různými interprety. Předskakoval na koncertech Boba Dylana či kapely Aerosmith. Na pódiu si zahrál s bluesmany B. B. Kingem, kapelou Muddyho Waterse či Henry Townsendem. První sólové album Ledbetter Heights natočil v roce 1995 Již debutem, který nahrál v pouhých osmnácti letech, se zapsal mezi talentované hudebníky.

Ve své tvorbě se Kenny inspiruje především staršími bluesovými nahrávkami a upřednostňuje kytarový zvuk skladeb. Žánrově však propojuje blues s rockem i s vlivy country. „To, že mě mnozí nazývají především bluesovým hráčem, je proto, že jsem velký fanoušek žánru a miluji blues hrát,“ říká Kenny. „Ale když si poslechnete mou muziku napříč mojí kariérou, zjistíte, že ne všechno je blues. Začínal jsem psát a nahrávat ještě jako teenager, ale všechna důležitá energie je přítomná stále. Moje skladby přecházejí hranici blues.“

Sledujte jazz a blues na Facebooku:
 

Českému publiku se bluesman představil již dvakrát, a to ve stejném roce. V listopadu 2011 dorazil se svou tehdy novinkovou deskou How I Go do pražského Lucerna Music Baru. Tentýž měsíc vystoupil i na největším středoevropském bluesovém festivalu Blues Alive, kde patřil mezi největší hvězdy ročníku. V roce 2006 se oženil a dnes je trojnásobným otcem.

 

 

Kapelu Kenny Wayne Shepherd Band dotváří ještě další čtyři členové. Hlavních vokálů se ujímá Noah Hunt, bicích Chris Layton, basové kytary Tony Franklin a kláves Riley Osbourn. Šestatřicetiletý Kenny nyní dokončil nahrávání nové studiové desky, kterou taktéž představí českému publiku živě.

Své blues zahraje Kenny Wayne Shepherd s kapelou v neděli 18. května opět v prostorách pražského Lucerna Music Baru od devíti hodin večer. Koncert pořádají United Islands v rámci doprovodného klubového programu. Vstupenky jsou již k dostání v předprodejních sítích za 790 korun ke státní a za 1290 korun k sezení.

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.