09.02.2015 17:00

Electroswingoví Mydy Rabycad pokřtí album Glamtronic

Čtyři studenti, které spojuje nadšení pro mladý hudební žánr electroswing, to jsou Mydy Rabycad, kapela, která nelení a čím dál výrazněji na sebe upozorňuje nejen na české hudební scéně.

Mydy Rabycad, to je pražská formace, která propadla beatům a melodice electroswingu. Tomuto žánru se společně věnují od léta roku 2012 a můžeme říci, že za sebou mají raketový vzestup. Prakticky po roce vydali své první album Let Your Body Move a teď už mají hotový další titul. Křest nového CD Glamtronic proběhne v pražském Lucerna Music Baru ve čtvrtek 26. března od devíti hodin večer.

Čím to, že si Mydy vedou tak dobře? Elektroswing určitě nabírá na popularitě. Ale to by Mydy Rabycad k úspěchu těžko stačilo. Nedlouho potom, co dali kapelu dohromady, začali koncertovat. První koncerty odehráli už v říjnu roku 2012 a od té doby jich jen přibývá. Mají za sebou kvanta koncertů doma a na Slovensku, hráli také v Rakousku, Německu, Švýcarsku nebo Lucembursku. A zkušenosti získané hraním jsou nejcennější. Ty nasbírali nejen společně, ale také každý z členů kapely sám.

Ikona Mydy Rabycad, zpěvačka Žofie Dařbujánová, se zpěvu věnuje naplno, studuje jej na Mezinárodní konzervatoři v Praze a ještě před působením v Mydy zpívala s mnoha jinými kapelami (dodnes zpívá také s kapelou Christmas Brassband). Saxofonista Mikuláš Pejcha studuje kromě FSV UK také na Konzervatoři Jaroslava Ježka a ke swingu se dostal ještě když byl žákem uměleckě školy v Jablonci nad Nisou. Odtamtud ostatně pochází i Honza Drábek, který v kapele hraje na baskytaru. Je ale schopný zahrát i na klavír, kytaru, saxofon či klarinet. Prošel mnoha kapelami různých žánrů, a to od folk-rocku přes ska-punk až po elektronický projekt posledního z členů, Nèra Scartche, multiinstrumentalisty a producenta. Nèro je výborný bubeník, v kapele ale obstarává syntezátory. Někdy si i zahostuje, například v kapele Android Asteroid. Pravidelně hostujícími muzikanty Mydy Rabycad jsou bubeník Tomáš Konůpka a kytarista Ondřej Slánský.

 


Za úspěchem kapely ale bezpochyby stojí také manažer kapely Petr Blažek. Ten již avizuje, že se letos Mydy Rabycad chystají na řadu zahraničních vystoupení. Zamíří například do Polska, Německa, Švýcarska, Velké Británie a je prý možné, že se vydají i mimo Evropu. Pražská kapela tak nebude k zastihnutí v Česku tak často, jako v posledních dvou letech. O to víc se prý chystají křty nové desky Glamtronic v Brně a v Praze užít. Společně s nimi vystoupí v prostorách Lucerna Music Baru například DJ Mackie Messer (český objevitel elektroswingu), ale také rakouský DJ Troy Savoy, který nahrává u Etage Noir založené Parovem Stelarem.

Sledujte jazz a blues na Facebooku:
 

Podle Žofie se prý máme na co těšit, protože sama kapela si užívá už jen samotné nahrávání alba a na křest se moc těší. S ještě větší radostí určitě zahrají, když se jim podaří dosáhnout jejich cílové částky na portálu hithit.cz, pomocí které chtějí financovat právě desku Glamtronic. Držme tedy naší první české electroswingové kapele palce a těšme se na křest! Vstupné na koncert se pohybuje mezi 190 a 250 korunami.

 

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.