10.02.2015 7:00

Ian Ritchie’s SOHO Project představí skladby z připravovaného alba

Ian Ritche Ian Ritche Foto: Patrik Marek

Po úspěšném loňském turné se jeden z nejlepších britských saxofonistů, skladatel a uznávaný producent Ian Ritchie vrací do České republiky a na Slovensko, aby představil publiku skladby ze svého připravovaného alba.

 Přes tři dekády je jméno Iana Ritchieho velkým pojmem v hudebním průmyslu. Za svou dlouholetou kariéru stihl být dvorním saxofonistou Rogera Waterse z Pink Floyd při celosvětovém turné Dark Side Of The Moon, být členem legendární liverpoolské kapely Deaf School nebo londýnského fenoménu posledních let, ambient kapely URUBU. Jedinečný zvuk Ianova saxofonu mohou slyšet milióny lidí na nahrávkách kapel The Beach Boys, Wham! či The Boomtown Rats. Jako vyhledávaný producent se podílel na deskách Rogera Waterse, Laurie Anderson či Big Dish. Do Ritchieho tvorby musí být zmíněno i mnoho památných TV motivů včetně hudby pro celosvětově proslulou série The Lonely Planet/ Globetrekker.

 

 

První album Ianova SOHO Projectu vyšlo v roce 2007 a jednotlivé skladby vyjadřovaly nálady ulic londýnské čtvrti SOHO. Deska sklidila skvělé recenze a před dvěma lety se dočkala pokračování. Druhé album South of Houston (2013) čerpalo pestré nálady z newyorského SoHo. Po velkém úspěchu se začalo připravovat třetí album, jehož hudební stránka vychází z ulic kosmopolitní SoHo čtvrti v Hongkongu.

Návštěvníci koncertů se tak dočkají fúze jazzu, funky, ska, hip hopu, salsy či swingu. Neopomenutelný Ianův silný tenor jasně podtrhává melodické nálady jednotlivých skladeb a činí z nich vysoce interaktivní svěží hudbu, která upoutá pozornost každého posluchače do poslední vteřiny. Jakožto člen kapely Rogera Waterse i na svých koncertech Ian Ritchie hraje skladby od Pink Floyd v nápaditých jazzových aranžích.

Čtěte také: Kytarový chameleon Marc Ribot zahraje v březnu v Praze

Během devíti březnových koncertů Iana Ritchieho na pódiu doprovodí špičkový slovenský pianista Tomáš Jochmann, vyhledávaný kontrabasista Miloš Klápště a jeden z nejtalentovanějších českých bubeníků Oliver Lipenský.

Turné CZ/SK:

19/3 Jazz Dock – Praha, 20/3 Blue Note - Nové Mesto nad Váhom (SK), 21/3 Music A Cafe - Nitra (SK), 22/3 SK Rabštejn - Kostelec nad Orlicí, 23/3 Kulturní dům – Jirkov, 24/3 Divadlo – Kolín, 25/3 Besední dům – Vyškov, 26/3 Bounty Rock Café – Olomouc, 27/3 Highway 61 - České Budějovice.

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.