12.02.2015 7:00

Robert Plant navštíví Brno

Pokud Vám jméno Robert Plant nic neříká, jsme si jistí, že Led Zeppelin je vám známé. Tento velmi úspěšný zpěvák ještě úspěšnější legendární kapely se vrací do České republiky. V doprovodu Sensational Space Shifters vystoupí 23. července v hale Rondo v brněnské metropoli.

Robert Plant byl zpěvákem legendární kapely Led Zeppelin, po jejím zániku se vrhnul na sólovou kariéru a v showbyznysu se rozhodně neztratil. Jeho první sólová alba nahrával s Jimmy Pagem, bývalým kytaristou také již zmiňované úspěšné kapely. V roce 2002 založil skupinu Strange Sensation, s kterou dosáhal na 4 nominace Grammy (dvě v roce 2003 a další dvě v roce 2006). Jeden čas taktéž vystupoval po boku Alison Krauss, americké bluegrass-country zpěvačky a textařky. Společně s Alison vydal album Raising Sand, které zaslouženě získalo cenu Grammy v roce 2009. Poté přišel s novou kapelou Band of Joy, pojmenovanou po jeho první kapele vůbec. S touto partou nahrál Robert album, které mělo stejnojmenný název jako skupina sama.

Od roku 2012 koncertuje Robert právě s již zmiňovanou Sensational Space Shifters kapelou, s kterou minulý rok vydal své desáté album. Kromě toho, že Plant sklízel úspěchy v cenách Grammy a spoustě jiných populárně hudebních oceněních ( v Americe i  Evropě), v roce 2009 mu byl udělěn Řád britského impéria za služby hudbě v hodnosti komandér.

Sledujte rock na Facebooku:
 
V České republice už Robert se svou kapelou hrál, minulý rok jste je mohli slyšet na festivalu Colours of Ostrava, ale jeho první sólové vystoupení u nás bylo již v roce 1993.

 

 

Na brněnské vystoupení v hale Rondo tohoto vynikajícího 66letého zpěváka s úžasným rockovým hlasem se můžeme těšit 23. července. Bude to první Robertova návštěva Brna a doufejme, že ne poslední. Vstupenky si můžete zakoupit v síti Ticketpro od 990 do 1390 korun.

Média

Robert Plant - Babe, I´m Gonna Leave You (Colours of Ostrava)

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.