29.04.2012 10:25

Foo Fighters konečně zahrají také v Praze Doporučeno

V pražské O2 Areně vystoupí 15. srpna americká rocková skupina Foo Fighters. V současné době se jedná o jednu z nejžádanějších rockových kapel planety, a tak není divu, že toto koncertní vystoupení již delší dobu patřilo mezi tajná přání mnoha českých fanoušků.

Poslední řadová deska Wasting Light, kterou kapela Foo Fighters vydala začátkem loňského roku, je nabitá peckami, které přímo vybízí ke stadiónové prezentaci. Aktuální sestava (Dave Grohl, Nate Mendel, Taylor Hawkins, Chris Shiflett a Pat Smear) je zárukou pořádného rockového nářezu. A tak je jasné, že Foo Fighters, nejen díky velké poptávce po jejich vystoupení, mají na programu jednotlivých zastávek tour jen ty největší festivaly a samostatné koncerty budou probíhat na velkých stadiónech. V případě České republiky připadla volba pořadatelské agentury Live Nations na pražskou O2 Arenu, která svou kapacitou a zázemím odpovídá současné velikosti Foos, jak si sami říkají.

Vzhledem ke všem dostupným informacím se má Česká republika na co těšit a ve videoukázce se můžete podívat, jak to vypadá, když takový rockový cirkus naplní fotbalové stadiony.

V případě této rockové bandy je jednoznačně zajímavé sledovat kariéru frontmana a zakládajícího člena. Jeho celé jméno zní David Eric Groghl, avšak převážné většině svých příznivců je znám jako Dave Grohl. Jeho hudební začátky proběhly již na střední škole, nicméně významnou kapelou se stalo až uskupení Scream, kde Dave seděl za bicí soupravou. V roce 1990 Grohl, pomocí kontaktu s Buzzem Osbornem (kytarista, zpěvák a zakladatel Melvins), dostal pozvánku do Seattlu od Krista Novoselica (baskytarista Nirvany). Ruka byla v rukávě, a Dave se tak stal bubeníkem legendární Nirvany, kde působil až do rozpadu kapely po tragické smrti Kurta Cobaina.

Dave Grohl se přesunul ze zadních pozic od bicích až do samého čela

Grohl chtěl samozřejmě tvořit i nadále, a tak následovalo hostování v různých hudebních projektech. Netrvalo to dlouho a vznikla kapela Foo Fighters, která dnes vyprodává největší světové stadiony. Dave se zhostil role frontmana, a tak v případě Foos nesedí za škopky, ale zpívá a hraje na kytaru. Díky činorodosti Davea Grohla dodnes proběhlo nespočet různých hudebních propojení, hostování a projektů. Mezi ty nejzásadnější patří například bubenické hostování v kapele Killing Joke nebo jeho vlastní projekty Probot a Them Crooked Vultures. V případě posledně zmíněného uskupení se jedná o společnou tvorbu, na které se podílel také Josh Homme (frontman Queens Of The Stone Age) a John Paul Jones (Led Zeppelin).

Legendární Foo Fighters svou hudbu přinesou konečně také do České republiky. Rockové hvězdy uvítá pražská O2 Arena. 15. srpen se tak pro mnohé rockové nadšence stane novým svátkem. Vstupenky je možné zakoupit již teď, jejich cena začíná na 1 090 Kč.

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.