27.04.2012 14:29

Hooverphonic v pražské Lucerně předskočí Lanugo

Belgická, původně klubová, kapela Hooverphonic se po několika letech vrací do Česka, aby představila svoji novou desku Hooverphonic With Orchestra. Jak naznačuje název, Hooverphonic zahrají své největší hity s orchestrem. Ještě před nimi ale pódium ovládnou melodie pražské formace Lanugo.

Nové desce  se velmi daří. V hitparádě pražského Radia 1 jsou Hooverphonic jen dva týdny a už ji vedou. 5. května belgické trio zahraje kousky z této desky také živě ve velkém sále Lucerny v Praze spolu s dalšími čtrnácti symfoniky na Conference. V Lucerně tedy své největší hity odehrají v sedmnáctičlenné sestavě. Praha bude jejich první zastávkou v rámci evropského turné po sérii vyprodaných koncertů v Belgii.

Koncert Hooverphonic otevře česká skupina Lanugo zpěvačky Markéty Foukalové. Na české hudební scéně se tento projekt pohybuje už šestým rokem, zatím vydal dvě desky. Poslední na závěr loňského roku.

Pozvat si do Lucerny Lanugo byla celkem logická volba. Skupiny k sobě mají hudebně velice blízko. Také Lanugo používá prvky popu, triphopu, rocku, electra s lehkou příměsí jazzu. A stejně jako u Belgičanů i v tomto projektu je výrazným prvkem projev zpěvačky. Příjemná barva a neuvěřitelný rozsah hlasu Markéty Foukalové se prolíná s dynamickým doprovodem v emotivních a posluchačsky atraktivních skladbách.

Velký sál Lucerny se 5. května rozzáří česko-belgickou energií. Vstupenky na koncerty Hooverphonic with Orchestra a Lanugo se prodávají v Lucerna Music Baru a předprodejních sítích Ticketpro a Ticketportal. Jejich cena se pohybuje okolo 800 Kč.

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.