05.08.2019 8:30

Headlinerem Rockových Třtěnic bude Miloš Dodo Doležal

Miloš Dodo Doležal je mezi českými kytaristy opravdovým pojmem. Miloš Dodo Doležal je mezi českými kytaristy opravdovým pojmem. Foto: Dominik Effenberg/ musicweb.cz
10. srpna se už počtvrté do Třtěnic u Jičína sjedou fanoušci českého rocku, aby shlédli unikátní přehlídku velikánů české rockové historie i současnosti. Přesně podle hesla festivalu - čas vrátit nemůžeme, ale vzpomínky ano.

Miloš Dodo Doležal

Bývalý lídr Vitacit se po mnohaleté odmlce vrátil na pódia. A i když už vystupuje jako sólista, stále platí za jednoho z nejlepších kytaristů, ale také producentů u nás. Poslední řadovka Ohněm vyšla v roce 2016. V kapele má v současnosti na pozici basáka svého syna Miloše Doležala juniora, který tak jako táta strávil určitý čas studiem na americké univerzitě. Během setu bezpochyby dojde i na největší hity Vitacitu jako Zvony nebo Loď.
 
 
 
 

Root

Root jsou další žijící legendou. Za jejich úspěchem stojí hlavně osobnost Jiřího Big Bosse Valtera. Ten stojí v čele kapely už od roku 1987, kdy ji společně s kytaristou Blackiem založil. Blackie sice v roce 2004 sestavu opustil, ale kapelu to nezastavilo. V současnosti už za sebou mají vystoupení na festivalech po celé Evropě. Poslední zářez v diskografii pochází z roku 2016 a nese název Kärgeräs – Return From Oblivion. Root v sestavě před několika dny uvítali novou posilu, bubeníka Zbyňka Husu.
 
 
 
 

Iras

Nymburský Iras vzešel z vlny heavymetalových kapel, kterých u nás před revolucí bylo jako hub po dešti. Jeho počátky sahají až do roku 1983, ale tyto časy už v sestavě pamatuje jenom zpěvák Ben Bártl. Díky vlastní tvorbě se Iras poměrně rychle dostal do všeobecného povědomí, po revoluci mu ale došla šťáva a v roce 1996 na dlouhých 20 let ukončil činnost. Od roku 2016 je ovšem zpět a svým fanouškům dál rozdává radost s hity jako Mistr Jan, Kladivo na čarodějnice nebo Čachtická paní.
 
 
 
 

Odyssea

Plzeňská Odyssea patří k největším legendám českých rockových pódií. Vždyť je také bez přestávky brázdí už od roku 1972. Tehdy kapela ještě vystupovala pod názvem Koule, později Vozembouch a na Odysseu se přejmenovala na podzim roku 1979. Potože má za sebou více než 6 000 vystoupení po celé zemi, jedná se o známou značku, která dokáže spolehlivě přitáhnout publikum. Nejvýraznějšími tvářemi jsou kytarista a zpěvák Václav Běhavý a basák Jan Nový-Cimbura. Fanoušci jistě nebudou ošizeni o hity jako Nádraží Florenc 16:30 nebo Kamna kouří.
 
 
 
 
Tím ovšem výčet interpretů, kteří v krytém areálu vystoupí, zdaleka nekončí. Z Peček přijede další po desítkách let vzkříšená partička Argos. Také historie teplického Hlaholu sahá hluboko do osmdesátých let, kdy jeho řadami prošlo několik členů Kabátu nebo Motorbandu. Hradečáci Tinnitus jsou v tomto ohledu cucáci, hrají spolu od roku 2015, ale už mají na kontě dvě alba. Posledním do počtu je přeloučský Polymetal, který je tu s námi také už od dob hluboké normalizace. Jako bonus navíc pořadatelé pro návštěvníky připravili možnost vyhrát lístky na partnerský festival Rock of Sadská.

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.