17.07.2014 7:00

Bejbypankový festival Kefír zpříjemní začátek školního roku

Festiovaloví diváci Festiovaloví diváci Zdroj: pořadatel koncertu

Loučení se s prázdninami je každý rok bezesporu psychicky náročná událost. Kdo ale přijede do Třebovle u Prahy, ten si dopřeje ještě jeden celý den plný zábavy a kultury. 6. září tam totiž proběhne festival Kefír.

 

Tato akce rozhodně není další v pořadí menších českých hudebních festivalů, které objíždí rozjařená mládež za cílem pročistit si hlavu pořádně vytuněnými basy v první řadě u repráků. Tento festival osloví opravdu všechny, od mimin až po prarodiče. Pořadatelé se totiž již druhým rokem snaží vytvořit pestrý kulturní program pro všechny generace, čítající divadelní výstupy, sportovní aktivity, filmy, výstavy, tvořivé dílny, gastronomické zážitky, no a samozřejmě hudbu všemožných žánrů. Je tedy možné vyrazit v opravdu hojném počtu s celou rodinkou, což dokazuje i loňská návštěvnost. Hned na první pokus totiž do Třebovle dorazilo 5000 nadšenců!

Čtěte také : Na Jungmannově náměstí v létě opět zazní hudba

Letos bude připravena v první řadě speciální scéna pro solo hudebníky, na které se představí Iva Bittová, Xavier Baumaxa, Jiří Schmitzer či britská beatboxová senzace The Petebox. Dále festival nabídne „Divadelní Šapitó", kde budou mít návštěvníci možnost zhlédnout představení věhlasného Cirk La Putyka nebo začínající formace Cink Cink Cirk.
Hlavní festivalová scéna se jmenuje Magnet stage a ukrývá se pod obřím šapitó. Tam zahrají například oblíbení interpreti Mňága a Žďorp či Tata Bojs, také dětmi milovaný Kašpárek v rohlíku, nebo francouzská kapela The Inspector Cluzo.
Na menším podiu nazvaném Malá scéna se představí různorodé soubory, které svými trefnými texty nadchnou především dospělé i starší generace.
Velkým festivalovým trhákem bude ovšem (kromě hudby) takzvaná Kefír street. To je jakási ulice, kde se to bude hemžit umělci a mistry originálních a vizuálně zajímavých umění. Graffity, minimotorky, breakdance, skateboard show, jojo exhibice, to vše budou moci návštěvníci zhlénout a ti odvážnější dokonce i vyzkoušet!
K odpočinku si návštěvníci budou moci zvolit buď obří postel pod širým nebem nebo klidovou zónu jménem Obývák kafé. Tam se bude nejen odpočívat, ale i hodovat za doprovodu živé hudby.

Celý festival se podle slov organizátorů promění v Zemi nezemi, která nadchne úplně každého. Přesvědčte se sami:

 

 

Akce se bude konat v sobotu 6.září ve vesničce Třebovli, od 10 do 22:30. Nejlepší spojení z Prahy je autem, parkoviště je na místě ca 300 m od festivalu. Další možnost je vlak na trase Praha-Kolín pro většinu cesty, na dojezd poté staré dobré kolo, na kterém se dostanete až přímo k areálu.

Více informací na www.festivalkefir.cz

 

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.