21.03.2015 7:00

Black Veil Brides připomenou na Rock for People časy klasického rocku

Black Veil Brides Black Veil Brides Foto: archiv kapely

Pokud vám moderní rádiová hudba nic neříká a nedáte dopustit na rockové legendy, jež slavily úspěchy o pár desetiletí zpátky, potom zbystřete. Na Rock for People letos totiž dorazí Black Veil Brides, kteří do současné unylé směti syntetické hudby přinášejí svěží závan starého amerického rocku.

Mladá pětice z Hollywoodu vyniká ostrými kytarovými riffy a hlubokým hlasem zpěváka. Navíc samozřejmě nemůže chybět ani vizuální aspekt. Barevné tetování, ledabylé nátělníky a roztrhané džíny vypadají na mladém mase prostě dobře a kapela tak nápadně připomíná mladší verzi Kiss či Mötley Crüe. A ani obsahově hudba Black Veil Brides nepokulhává. Vždy a za každých okolností být sám sebou, nikdy se nevzdávat, věřit ve své sny a tvrdě pracovat na jejich uskutečnění. To frontman Andy Biersack vštěpuje při každé show fanouškům a dělá to velice přesvědčivě.

 

 

Vždyť také čerpá z vlastních zkušeností. Již od dětství měl sen stát se populárním muzikantem. Byl dítě z malého města, zato s velkými plány. A ty se mu díky pořádné dávce píle a odhodlání podařilo uskutečnit. Hned, jak to bylo možné, odešel hledat štěstí do Los Angeles, kde potkal baskytaristu Ashleyho Purdy, s kterým si hned padli do noty. Ashley měl podobnou představu o hudebním i vizuálním směru kapely. Poté se po pár změnách osazenstva kapely přidali ještě kytaristi Jake a Jinxx a bubeník Christian Coma a nová generace rockerů byla na světě.

Black Veil Brides tedy nejsou žádný produkt castingu, svůj úspěch si museli vybudovat od základu. Každé album této kapely představuje hudebně určitý vývoj, s každou další nahrávkou se bývalí školní outsideři stávaji vyspělejšími muzikanty. Proto se také k obvyklé fanouškovské základně tvořené dospívajícími dívkami nyní přidávají i starší generace, na což je kapela právem pyšná. Skupina dosud vydala čtyři studiová alba, to poslední navíc momentálně představuje na turné po USA a od poloviny března i po Evropě.

Sledujte rock na Facebooku:
 
V této části turné do Čech skupina sice nezavítá, můžeme se na ně ale těšit už 4. června na festivalu Rock for People v Hradci Králové. Bude to první festivalové vystoupení Black Veil Brides v České republice. Navíc se v ten samý den publiku představí i spřátelená kapela Asking Alexandria, která vytváří hudbu podobného rázu jako samotní Black Veil Brides. Za 600 korun si tedy fanoušci mohou užít den plný rock and rollu na jednom z hlavních českých festivalů.

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.