05.02.2020 13:57

Komunál pokřtí nové CD před vyprodanou Lucernou

Jsou to již skoro tři roky, co chlumecká kapela Komunál vydala výroční dvojalbum 25 ran bičem, nastal tedy čas pro jeho následovníka. Ten ponese název Naše věc a jeho vydání kapela pojala opravdu velkolepě. Křest, který proběhne 22. března v pražské Lucerně, je již nyní beznadějně vyprodán.

Sál pražské Lucerny již dlouho nesplňuje požadavky na moderní koncertní halu, přesto se stále jedná o jakousi Mekku mnoha českých i slovenských interpretů, pro něž je koncert zde známkou prestiže. A stejně k tomu přistupují i v Komunálu. Koncert by měl být tím největším v dosavadní historii kapely a plánují ho natočit a vydat na DVD (které následně nabídnou každému držiteli vstupenky zdarma). Je tedy jasné, že pro fanoušky si připraví něco mimořádného.

Když jsem byl dítě a v televizi šly pouze dva programy, sledoval jsem s mamkou koncerty našich největších hvězd tehdejší doby z pražské Lucerny. Olympic, Václav Neckář, Karel Gott, Hana Zagorová a tak dále,” vysvětluje zpěvák Luboš Suchánek,  “Nikdy by mě nenapadlo, že jednou v sobě najdu tu neskutečnou drzost a pokusím se pokřtít naši novou desku se svými ‘pokrevními bratry’ v těchto majestátních prostorech. Považuji to za uzavření pomyslného kola těch neskutečných let a také důvod říct klukům v kapele: “Kluci díky, stálo to za to...jsem na Vás pyšnej!

 

 

A co je známo o nové desce? “Cosa nostra - naše věc. Jedinec, jenž za každých okolností čelí bezpráví, nikdy neustupuje zlu a vždy chrání svou čest, i kdyby musel v jejím zájmu zabít druhého člověka. To je zákon mafie. Komunál rozhodně nechce v žádném případě podněcovat k násilí. Nám se líbí ta myšlenka spojitosti, vazby, věrnosti k rodině, lodi, která se neopouští. A to je přesně to propojení, které se vybudovalo za naše roky mezi námi. A proto si dovolíme tento večer a naši novou desku pojmenovat Naše Věc.

Rodina....Gang....Klan....Takto oslovují své fanoušky skupiny, se kterými jsme měli tu čest vystupovat. Mnozí novináři, ale i hudebníci nám řekli, že máme skvělé fandy, a že si je za těch 27 let zasloužíme, protože je máme poctivě ‘vyježděné’. Mají naprostou pravdu. Jste skvělí! Proto Vám chceme poděkovat a připravit večer, na který budeme dlouho vzpomínat, na který budeme pyšní a kdy si uděláme památku na jednu etapu našeho života, kdy jsme šli společnou cestou, po stejných schodech a prožívali stejné emoce.

Komunál vždy dělal všechno trochu jinak. Začali jsme jako přátelé a kapelu jsme měli i s názvem ještě dřív než nástroje. A to nemluvím o tom, že jsme na ně do té doby ještě nikdo ani nebrnknul. A jak jsme tak vesele nic neuměli a nemohli hrát převzaté věci jako stovky jiných kapel, tak jsme se soustředili na svoji cestu, na které jsme se víkend co víkend snažili strhávat jednoho člověka po druhém a vytvářet si fanoušky a zároveň přátele.”

Po vydání alba Naše věc bude následovat turné s podporou kapely Enola Gay. Jeho program bude následující:

27. března: Brno Melodka

28. března: Hranice areál Stará Střelnice

3. dubna: Sadov Kulturní dům Sadov

9. dubna: Písek Divadlo Pod čarou

11. dubna: Čistá KD Čistá

17. dubna: Pardubice Kulturní dům Hronovická

18. dubna: Mrákov (u Domažlic) KD Mrákov

24. dubna: Most KD Medúza

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.