26.02.2020 12:47

Joe Lynn Turner, hlas Rainbow a Deep Purple, vystoupí v Praze a v Brně

Jeden z nejslavnějších hlasů rockové historie zazní v dubnu hned na dvou místech v České republice. Joe Lynn Turner se se svou kapelou 23. dubna představí ve pražském Lucerna Music Baru a o dva dny později v brněnském Sono Centru.

Italo-americký zpěvák, skladatel a kytarista Joe Lynn Turner tíhl k muzice už odmalička. Zatímco dětstvím ho provázel Frank Sinatra, během dospívání se, tak jako miliony jeho vrstevníků, zhlédnul v Led Zeppelin a Jimim Hendrixovi. První kapelu Ezra založil už na škole, ale ani po ukončení studií se hraní nevzdal. První profesionální kapelou, s níž spojil svůj jedinečný hlas, byli Fandango. V jejich řadách natočil v letech 1977 - 1980 čtyři desky.

Když se Fandango rozpadli, Turner dostal laso od Ritchieho Blackmora, hledajícího pro Rainbow náhradu za Grahama Bonneta. Takovou nabídku pochopitelně nešlo odmítnout. Turner v Rainbow po Blackmoreově boku strávil čtyři roky a na třech albech nazpíval hity jako I Surrender, Street of Dreams nebo Death Valley Driver. V roce 1984 se ovšem Ritchie Blackmore rozhodl pro návrat do Deep Purple a Rainbow zanikli.

 

 

Tou dobou už bylo zpěvákovo jméno respektovanou značkou, takže na nedostatek práce si nemohl stěžovat. V roce 1985 vydal sólový debut Rescue You, zaznamenal úspěch a vyrazil na turné. Po krátké spolupráci s Michaelem Boltonem vstoupil do Yngwie Malmsteen's Rising Force. S kapelou švédského kytarového mohykána nahrál album Odyssey a živák Trial By Fire. V roce 1989 se připojil k Deep Purple a s nimi nahrál Slaves & Masters. Po této epizodě už se naplno věnoval své sólové dráze, v jejímž rámci už vydal deset řadovek. Nebrání se ani spolupráci na dalších zajímavých projektech, z nich za zmínku stojí hlavně spolupráce s Glennem Hughesem na dvou deskách Hughes Turner Project, kapely Brazen Abbot či Sunstorm. Zahostoval si třeba i v Avantasii.

Jako předkapela se na českých dubnových koncertech představí John Wolfhooker. Jedná se, dle vlastních slov, o  „československou bandu, složenou ze čtyřech šílenců, žijících jen pro hudbu s cílem zachránit rock´n´roll.” Kapela vznikla v létě 2013. Mají na kontě dvě alba. Na podzim 2014 vydali své debutové album John Wolfhooker nahrané analogově na pás, bez použití počítačů. O dva roky později, na podzim 2016, vydali druhé studiové album When The Hunter Becomes The Hunted, tentokrát nahrané za použití všech dostupných moderních technologií. O mastering alba WTHBTH se postarala americká legenda Alan Douches.

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.