09.07.2020 15:00

Plaňany Fest bude! Láká na Tomáše Kluse, Olympic i Škwor

Tomáš Klus v brněnském Semilassu v roce 2017 Tomáš Klus v brněnském Semilassu v roce 2017 Foto: Katka Kovalčíková/musicweb.cz

Vzkaz pořadatelů dvoudenního festivalu Plaňany Fest zní jasně a příznivce určitě potěší. “Rozhodli jsme se festival, i přes potíže, které zasáhly celou naši zemi, v omezené míře uskutečnit. Objednáme větší množství setů k sezení, aby prakticky každý z návštěvníků měl své místo. Děkujeme všem účinkujícím za jejich vstřícnost při výši jejich honoráře za hudební vystoupení.”

Jak je již u této akce zvykem, program je žánrově pestrý. Zatímco příznivci rockové hudby si přijdou na své v pátek, kdy se mohou těšit na Škwor, Trautenberk nebo Komunál, v sobotu ovládne hlediště střední proud, reprezentovaný takovými kalibry jako Tomáš Klus nebo Olympic.

TOMÁŠ KLUS

Populární písničkář Tomáš Klus bude bez pochyb největším tahákem sobotního programu. Debutové album Cesta do záhu(d)by vydal v roce 2008 a rychle si získal pozornost širšího publika. Kromě hudby se věnuje také herectví, největší roli získal asi v pohádce otce a syna Svěrákových Tři bratři. Na kontě má již sedm studiových nahrávek. Poslední loňská Klusymfonie vznikla za spolupráce s ostravskou Janáčkovou filharmonií.

 

 

OLYMPIC

Těžko si mezi českými rockovými kapelami představit známější značku, než je Olympic. Tito matadoři na scéně působí již neuvěřitelných 57 let. Za tu dobu se v sestavě pochopitelně vystřídala ohromující spousta osobností, mezi nimiž nechyběli Josef Laufer, Pavel Bobek nebo třeba Jiří Korn. Tou nejdůležitější je ale frontman Petr Janda, nezpochybnitelný lídr a lodivod, jež své jméno s Olympicem spojil po celou dobu jeho existence. Zatímco v šedesátých letech Olympic spoluzakládal československou rockovou scénu, dnes už takový vliv pochopitelně nemá, i když studiová alba stále nahrává - naposledy Trilobit z roku 2018.

 

 

ŠKWOR

Škwor tu s námi jsou už neskutečných dvaadvacet let a za tu dobu si prošli opravdu velkým vývojem. Původní přímočarost a agresivitu nahradily nu-metalové melodie a samply, jejichž hrany jsou album od alba obroušenější, až k rádiovým singlům typu Síla starejch vín. Fanouškovská základna se postupně rozrostla natolik, že pro kapelu nebyl problém zaplnit O2 arenu. Poslední řadové album vyšlo v roce 2017 a nese název Uzavřenej kruh.

 

 

TRAUTENBERK

Klatovští samorosti si poctivým obrážením sálů i festivalů postupně vybudovali reputaci kapely, jejíž koncerty stojí za návštěvu. Trautenberk, nazývající svou muziku tanz-metal, se zrodil v roce 2011. Díky svérázné stylizaci a kromě jiného i hodně neotřelým textům se jejich věhlas rychle rozrostl i za hranice regionu. Kapelu v laufu zastaví v roce 2014 tragická událost.

Zpěvák Tomáš Obrouš Paima v pouhých třiceti letech umírá na zástavu srdce. Trautenberk se ovšem rozhodnou to nezabalit a po krátkém hledání se za mikrofon staví náhrada v podobě Míry ‘Prasopsa‘ Císlera. Jelikož příznivci nového pěvce přijali více než vstřícně, zdá se, že Trautenberk před sebou mají zářné zítřky. Zatím posledním albovým zářezem je nahrávka Ticho nad pekáčem z listopadu 2018. Letošní rok je rokem oslav prvních kulatin souboru, ale plánované turné, jež mělo vyvrcholit v pražské Lucerně, bylo odsunuto na podzim.

 

 

KOMUNÁL

Chlumecký Komunál byl také nucen odložit vyprodané vystoupení v pražské Lucerně, jež mělo být součástí turné k novince Naše věc. Soubor pod vedením zpěváka Luboše Suchánka už se pomalu blíží k metě tří dekád existence a již dlouho patří k české koncertní špičce. Na kontě mají už dvanáct řadovek dva živáky a jedno koncertní DVD, přičemž v Lucerně se chystají pořídit další.

V pátečním programu nalezneme ještě kapely Telegraf a Medvěd 009, ten sobotní doplní Mirai, Dream of Orion a UDG

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.