27.07.2022 16:30

Rock Castle nabídne víc, než jen Avantasii

Avantasia na Masters of Rock v roce 2016. Avantasia na Masters of Rock v roce 2016. Foto: Petr Zip Hájek/musicweb.cz

Druhý ročník festivalu Rock Castle láká do Moravského Krumlova hudební fanoušky na třídenní maraton rockových radovánek, jímž vévodí především prodloužený set Sammetovy party.

AVANTASIA

Projekt zpěváka Edguy Tobiase Sammeta se v Čechách těší velké oblibě a jeho jméno bude patřit k největším lákadlům k návštěvě Rock Castle. Metalová opera Avantasia se v hlavě svého duchovního otce zrodila už před třiadvaceti lety. Tehdy si splnil svůj sen, když ke spolupráci dokázal přemluvit takové velikány jako Michael Kiske, Kai Hansen, Bob Catley, nebo Sharon Del Adel. Po vydání třetí nahrávky Scarecrow prožil do té doby studiový projekt úspěšný přechod na pódia. Dnes má na kontě celkem osm řadových alb. Devátý opus A Paranormal Evening with the Moonflower Society vyjde až v říjnu, ale první dvě vlaštovky - The Moonflower Society a The Wicked Rule the Night s hostující Raphem Sheepersem - jsou už ke slyšení a jistě nebudou chybět ani v exkluzivně prodlouženém setu na Rock Castle.Ten bude představovat zlatý hřeb pátečního programu.

GUANO APES

Němci Guano Apes s charismatickou Sandrou Nasić za mikrofonem vystřelili jako kometa koncem devadesátých let. Energické hity Open Your Eyes a Lords of the Boards okupovaly žebříčky a kapela byla v laufu a poměrně hojně koncertovala i u nás. Ovšem v roce 2005 přichází rozpad a nad čtveřicí se na 4 roky slehla zem. Osobní spory se nakonec urovnaly a tak jsou Guano Apes od roku 2009 zpět. Poslední deska je dost vousatá Offline z roku 2014, po níž následovala už jen výroční reedice debutu Proud Like a God o tři roky později. V Moravském Krumlově vystoupí v pozici sobotního headlinera.


PAIN

Pain jsou industriálním mazlíčkem švédského kytarového všetečky Petera Tägtgrena (Hypocrisy, Lindemann). Ze začátku se jednalo s jednočlenný projekt, ale později začal nabírat další členy a působit i na pódiích. Poslední deska Coming Home je již šest let stará, od té doby se Pain jen občas připomenou nějakým tím singlem. Na Rock Castle vystoupí jako vrchol čtvrtečního programu.

Nabídka tím ale zdaleka nekončí. Fanoušci klasického hard rocku si jistě ve čtvrtek nenechají ujít zpěváka Mr. Big Erica Martina a německé nezbedy Kissin’ Dynamite. Týr předvedou, co znamená vikingský metal z Faerských ostrovů. Páteční lineup je asi nejnadupanější.Ke slyšení bude italský power metal v podání Dragonhammer, rychlé prsty v podání fenomenálního Guse G a jeho party Firewind, norští gotici Sirenia, klasický metal v podání The Unity a také trochu toho mrtvolného deathu, jak ho hrají řekové Septicflesh. V sobotu si zase přijdou na své fanoušci alternativního metalu v podání nizozemských Blackbriar, zahrají také Seattlem nasmrádlí rusové Black Sonic Pearls a chybět nebude ani smrtící kov brazilců Krisiun. Domácí scénu reprezentují třeba děvčata z Loretty, Free Fall, Power 5 nebo Dark Gamballe.

Nově jsou k zakoupení také jednodenní vstupenky za 850 Kč.

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.