31.01.2014 19:00

Jake E. Lee´s Red Dragon Cartel navštíví Prahu a Brno

V květnu bude mít Česká republika dvojitou příležitost zhlédnout nový projekt kytaristy Jakea E. Leese Red Dragon Cartel. K původně jedinému plánovanému koncertu, který se bude konat 26.5. v pražském klubu Nová Chmelnice, nyní organizátor přidal i druhý  24.5. 2014 v brněnském klubu Melodka.

 V čele ambiciózního projektu Red Dragon Cartel stojí kytarový virtuóz Jake E. Lee. Po dvaceti letech v ústraní se tak velice razantně vrací na scénu jeden z nejvýznamnějších doprovodných spoluhráčů v kariéře Ozzyho Osbournea. V únoru 2014 vychází studiová deska JAKE E. LEES Red Dragon Cartel a po jejím vydání bude následovat celosvětové turné, které v Evropě zahrnuje i účast na nejprestižnějších festivalech typu Sweden Rock a Donington. Jednou z koncertních zastávek bude i sál pražské Nové Chmelnice a díky velké mu zájmu čerstvě i klub Melodka v Brně.

 

 

Jake E. Lee, vlastním jménem Jakey Lou Williams, se narodil 15.2.1957 v americkém Norfolku. V roce 1982 uspěl v konkurzu (v konkurenci více než pětiset adeptů) na post kytaristy v doprovodném bandu slavného Ozzyho Osbournea.
V dekádě ohraničené letopočty 1982 a 1992 pak Lee zanechal svoji nesmazatelnou stopu v těch nejvyšších patrech světové hard&heavy scény. Spolu s Randy Rhoadsem a Zakkem Wyldem patřil do slavného trojlístku kytarových velmistrů, kteří tvořili nezaměnitelný zvuk Ozzyho kapely. Významnou měrou se také podílel na kompozicích jednak slavné desky Bark At The Moon (1983), a také  The Ultimate Sin (1986), která byla dokonce už z větší části jeho autorským dílem.
Po odchodu z Ozzyho bandu Lee zakládá v roce 1989 kapelu Badlands, která více směřuje k tradičnímu pojetí hard rocku. V této americké supergroup se sešel s bývalým zpěvákem Black Sabbath Rayem Gillenem a s budoucím Kissákem, bubeníkem Ericem Singerem. Badlands do svého rozpadu v roce 1992 natočili dvě skvělé studiové desky - Badlands (1989) a Woodoo Highway (1991).

 

Čtěte také: Black Sabbath 2013 ? Bůh heavy metalu není mrtvý 

 

Na debutové desce Red Dragon Cartel se objevují i významní hosté: zpěváci Robin Zander (Cheap Trick), Paul (ex Iron Maiden) či baskytarista Rex Brown (Pantera). Koncertní setlist slibuje mix největších hitů z éry Leeho působení u Ozzyho, dále nejlepší písně od kapely Badlands, a rovněž skladby z novinky Red Dragon Cartel!

Sestava Jake E. Lee's Red Dragon Cartel :

Jake E.Lee - kytara

DJ Smith - zpěv

Ronnie Mancuso - basová kytara

Jonas Fairley - bicí

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.