01.02.2014 7:00

Brad Mehldau Trio zahájí JazzFest 2014

S příchodem skutečné zimy přichází také myšlenky na to, na co se těšit v moravské metropoli. Takovou událostí může být již tradiční JazzFest, s letos co do počtu umírněnějším programem, ale jako vždy zářícími hvězdami. Hned na začátek jí bude Brad Mehldau Trio.

JazzFest Brno je na světě již dvanáct roků a stojí za ním Vlastimil Trllo a především Vilém Spilka. Druhý jmenovaný spolupracuje také na letošním cyklu Jazz & World, sérii šesti zajímavých koncertů organizovaných brněnskou filharmonií. Snad možná proto je letošní program JazzFestu zatím méně početný. Má však mnoho co nabídnout, třeba tři zásadní koncerty první poloviny roku 2014.

Sledujte jazz a blues na Facebooku:
 
Právě 6. března v půl osmé jej zahájí Brad Mehldau Trio v brněnském Janáčkově divadle. Nepřijede tedy Mehldau sám, či se svým novým projektem Mehliana, ale v triu, se kterým vystupuje už od poloviny 90. let. Spolu s ním zahraje kontrabasista Larry Grenadier a bubeník Jeff Ballard. Trio si tak odskočí z převážně francouzsko-italského turné, zahájeného v Basileji.

Pianista Mehldau vystupoval od počátku 90. let buď sám, se svým triem nebo dalšími jazzovými umělci jako Patem Methenym, Charliem Hadenem nebo Johnem Scofieldem, ale také sólisty klasické hudby, například mezzosopranistkou Anne Sofie von Otter. V necelých čtyřiceti letech a jako první jazzový umělec byl v sezoně 2010/11 vybrán k uměleckému hostování v Carnegie Hall. V poslední době působí Mehldau v drum’n’bass projektu Mehliana spolu s Markem Guilianou, jehož debut Taming the Dragon vyjde 25. února a byl na konci roku představen v několika evropských městech.

Tvorba Mehldaua u mnohých vzbuzuje pocit tajemna, hudebník působí rozmanitým hudebním výrazem a promyšleností, prohlubuje fantazii. Využívá k tomu třeba jiných melodií na každé ruce či neobvyklých taktů. Posuďte například na této interpretaci Hey You.

 

 

Vstupenky na koncert můžete zakoupit přes Ticketportal, kde můžete využít i slev pro studenty, seniory a ZTP/P. Ceny se pohybují mezi 390 a 690 korunami.

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.