04.02.2020 13:24

Kytarista Rob Tognoni zahraje v Českých Budějovicích

Australský blues-rockový kytarista, zpěvák a skladatel, známý také pod přezdívkou "The Tasmanian Devil", Rob Tognoni vyráží v tomto roce na evropské turné, během něhož představí své v pořadí 14. studiové album nazvané Catfish Cake.

Již přes 35 let křižuje tento energický muzikant, charakteristický napaditým a "výbušným" stylem, v němž lze slyšet ozvěny tvorby Cream, Jimiho Hendrixe, B.B. Kinga nebo AC/DC, světová pódia. Kořeny Roba Tognoniho sahají k blues, ale v repertoáru se mísí také blues-rock nebo klasický rock i hard rock.

Svým feelingem, suverénním přednesem, virtuózní hrou na kytaru a kontaktem s publikem dává vystoupením nezaměnitelný výraz a německý etablovaný bluesový magazín Bluesnews jej označuje jako "jednoho z nejlepších a nejpřesnějších virtuózních blues-rockových kytaristů na světě."

 

 

Objevil se v rámci koncertů významných jmen, z nichž můžeme jmenovat interprety jako Joe Walsh (The Eagles), Roy Buchanan či Lonnie Mack a společně stál na pódiu s Peterem Greenem, Bo Diddleyem, ZZ Top nebo Stingem. Nyní vydal 14. studiové album nazvané Catfish Cake, které vyšlo pod německým labelem MIG MUSIC v listopadu 2019. Tento Australan původem z Tasmánie vystoupí v českobudějovickém Highway 61 Clubu v pátek 21. února. 

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.