29.05.2012 18:40

Kyuss: Legendární stoner rocková formace zahraje také v Praze Doporučeno

Část původních členů legendární americké kapely Kyuss, kteří mají výsostné právo hrát ten pravej mazec, se dala znovu dohromady a naverbovala mistra šesti strun Bruna Feveryho, aby rozpoutali po celé Evropě svou bouři desert rocku. Druhým pomocníkem při oživení kultovní bandy je baskytariskta Billy Cordell. Díky této sestavě v pražském Lucerna Music Baru zazní 3. června kultovní desert rockové pecky.

Jak možná víte, nebo nevíte, Kyuss existují již přes dvacet let. Na střední škole se dali dohromady Brant Bjork, Josh Homme a John Garcia a v roce 1989 založili Kyuss (původně Sons of Kyuss). Kapela vydala celkem pět alb, na kterých zpíval Garcia. V říjnu roku 1995, jen tři měsíce po vydání přelomového alba …And the Circus Leaves Town, (díky vysílání MTV) se Kyuss rozpadli. I když byla kapela od té doby v hibernaci, stala se legendou a ovlivnila tisíce skupin po celém světě.

 

 

V roce 2010 hrál Garcia řadu koncertů po Evropě pod názvem Garcia Plays Kyuss společně s Bruno Feverym a dvěma dalšími skvělými muzikanty z Holandska. Plánovali odehrát jedinou šňůru a svou misi splnili. Ale Garcia se spletl, a to pořádně. Poptávka po kapele byla mnohem větší, než čekal. Oddaní fanoušci rozpoutávali při každém koncertě hotové šílenství.

Během francouzského festivalu Hellfest se na pódiu k Johnovi spontánně přidali Nick Oliveri a Brant Bjork a došlo k momentu, který členové kapely nepocítili dvacet let – adrenalinová vlna se vzedmula. Během několika hodin se rozhodli znovu spolu začít hrát - naživo, na pódiu a na plné pecky. A nyní budou mít příležitost toto poznat na vlastní kůži také čeští fanoušci. Tahle partička ukáže, co to je desert rock a přehází návštěvníkům všechny orgány v těle - Kyuss Lives!

Podívejte se také na vyjádření samotných Kyuss Lives! 

Kyuss Lives! / musicbar.czAktuálně došlo k právnímu sporu o užívání jména Kyuss, během kterého se Garcia a Bjork pokoušejí domluvit s bývalými kolegy. Během jednání opustil sestavu baskytarista Nick Oliveri a byl nahrazen zmíněným Billy Cordelem, který tedy doplnil finální koncertní sestavu Johna Garcii, Branta Bjorka a Bruna Feveryho.

Jako předkapela v pražském Lucerna Music Baru zahraje tuzemská, a přesto zahraniční, kapela Gerda Blank. Jedná se totiž o novozélandskou dvojici hudebníků, která se usadila v Brně. Nažhavené publikum potom přenechají formaci Kyuss Lives!, která 3. června ukáže, zač je toho desert rock.

 

Více informací:

www.kyusslives.com

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.