DevilDriver otevře v Praze brány pekel

V úterý 5. června vystoupí v pražském Rock Café americká metalová formace DevilDriver. Kapela, která se v prvopočátcích vezla na vlně trendy nu-metalu se proměnila na svéráznou bandu tvrďáků hrajících melodický groovy trash/death.

Metalová formace DevilDriver Metalová formace DevilDriver Zdroj: loudwire.com

Kapela původem ze Santa Barbary v americké Kalifornii zpočátku pár let hledala svůj styl. V té době se svým projevem skupina pohybovala někde mezi Korn a Coal Chamber, odkud vlastně přišel potapetovaný zpěvák Dez Fafara. Po vydání eponymního debutu v roce 2002 následovala tříletá pauza, kterou ukončilo vydání studiovky The Fury of Our Maker's Hand, kde se DevilDriver ukázali v nové, tvrdší podobě. Zvuk zmasivněl, kytary a bicí přitvrdily, Dez Fafarův osobitý vokál doplnil náležitě nabroušený materiál, přičemž zůstala zachována houpavost groovy riffů, které se prolínají snad každou skladbou.

 

 

Následující další tři studiovky včetně poslední Beast se nesou v podobném duchu - ukazují hudební vyzrálost, která přinesla hitový potenciál. Schopnost DevilDriver rozhoupat a rozběsnit davy je zajisté jednou z hlavních devíz kapely, je to věc, která na koncertech prostě táhne. Tak neváhejme a pojďme si 5. června v 19 hodin na tyhle ďábly zapařit do pražského Rock Café.

Další informace

  • Název akce: DevilDriver
  • Datum: úterý, 05 červen 2012
  • Místo: Rock CaféPraha
  • Cena: 450 Kč/na místě 490 Kč
Napsal(a):

Zanechat komentář