16.12.2019 21:56

Legendární Yes se vrátí do Prahy

Legendární anglická rocková skupina Yes vyráží v příštím roce na rozsáhlé evropské turné a jednu zastávku budou mít také v Praze.

Ačkoli největšího významu a slávy dosáhla skupina Yes ke konci šedesátých let a během následujících dvou dekád, i nadále je jednou z nejsledovanějších rockových kapel takzvaného art rocku. Kromě dokonalé souhry a technických schopností jejích hráčů vynikala skupina i pozoruhodnými vícehlasy, kterými se odlišovala od svých rockových vrstevníků. Tím si vytvořila vlastní směr v rockové hudbě, jehož jsou dodnes představiteli.

Poslední vystoupení se zpěvákem Jonem Andersonem v České republice se uskutečnilo v roce 2004 v rámci pětatřicátého výročí vzniku skupiny. Proběhlo v tehdejší Sazka Aréně ve velkém stylu, byť tehdy Jon Anderson ještě těsně před vystoupěním řešil problémy srdečního a astmatického rázu. Následovala čtyřletá pauza, kdy tento charismatický zpěvák včetně zbytku členů rozvažovali, co dál budou dělat po publikem nepříliš dobře přijaté desce Magnification.

Překvapivým vyústěním bylo obsazení postu zpěváka Benoitem Davidem, proti kterému se ohradil Jon Anderson, klávesový post obsadil syn dosavadního varhaníka Ricka Wakemana Oliver Wakeman. Zároveň bylo po dvou letech koncertování ohlášeno natáčení nové desky, během kterého vystřídal mladšího Wakemana klávesista Geoff Downes. Po vydání alba Fly From Here a následném turné v únoru 2012 došlo opět ke změně zpěváka. Na tento post nastoupil Jon Davison. V této sestavě koncertují Yes i nadále.

 

 

Yes, jedna z nejinovativnějších progrockových kapel a skutečná legenda svého žánru, se chystá v roce 2020 na velkolepé turné napříč Evropou a Velkou Británií. Hlavní roli na The Album Series 2020 Tour bude mít jedno z nejvýraznějších alb skupiny, sedmé studiové album Relayer z roku 1974, ale těšit se můžete také na výběr dalších hitů a oblíbených kousků od Yes. Toto turné následuje na velmi úspěšné výroční #YES50 Anniversary tour 2018 a na kterém stejně jako loni vystoupí Yes v sestavě Steve Howe (kytara), Alan White (bicí), Geoff Downes (klávesy), Billy Sherwood (basová kytara a doprovodné vokály), Jon Davison (vokály) a Jay Schellen (další bicí a perkuse).

Sledujte Musicweb na Facebooku:
 

„Opravdu se těšíme na to, až se s vámi uvidíme a zahrajeme vám The Gates Of Delirium, Sound Chaser a To Be Over, tedy VŠE z alba Relayer. Těšit se také můžete na rafinovaný výběr skladeb napříč naší historií,“ dodává kytarista YES Steve Howe. Poznačte si do svých diářů datum 5. května 2020, protože v tento den se ve Foru Karlín v Praze uskuteční tato jedinečná show legendární skupiny Yes.

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.