24.11.2023 19:42

Metalový praotec Paul Di’Anno vystoupí v Kolíně Doporučeno

Paul Di'Anno. Paul Di'Anno. Zdroj: web Paula Di'Anna, Foto: Manolis Varouchas

Jeden z otců zakladatelů NWOBHM (Nová vlna britského heavy metalu) a původní zpěvák asi největší ikony tohoto žánru IRON MAIDEN se vrací do České republiky na jediný koncert v rámci světového turné. A nepřijíždí sám, ale v doprovodu hned dvou nadějných brazilských uskupení Electric Gypsy a Noturnall.

Paul Andrews je původní jméno britského zpěváka, známějšího pod uměleckým jménem Paul Di'Anno. Jeho téměř půlstoletí trvající kariéra začala výbušně v řadách mladičkých Iron Maiden. Ke slyšení je na EP The Soundhouse Tapes a albech Iron Maiden a Killers. Ta neodmyslitelně patří k základům heavy metalu. S nadčasovými hity jako Iron Maiden, Running Free, Phantom of the Opera čí Wratchild ovlivnili řadu následovníků a byli zodpovědní za vytvoření nebo rozvoj mnoha subžánrů v metalové hudbě.

Paul je známý jako jeden z nejproduktivnějších zpěváků. Má za sebou velké množství alb ať už jako sólový umělec, nebo člen kapel Gogmagog, Di'Anno's Battlezone, Praying Mantis, Killers, Rockfellas, Architects of Chaoz nebo Warhorse. Paul si ve všech svých inkarnacích vždy uměl najít cestu k fanouškům po celém světě.

Posledních osm let čelil Paul vážným zdravotním problémům, které málem ukončily jeho kariéru i život, ale díky věrným fanouškům a silné vůli se mu podařilo zákeřnou nemoc překonat. Aktuálně je na turné k desce Warhorse s názvem The Beast Resurrection World Tour. Mezi více než 150 zastávkami najdeme jedinou v České republice, konkrétně 12. prosince v Městském společenském domě ve středočeském Kolíně.

V Brazílii Di’Anna doprovázely místní kapely, které si vysloužily jeho respekt a nabídku pokračovat s ním i do Evropy. Jedná se o Noturnall a Electric Gypsy.Tyto dravce předchází pověst velkého potenciálu. Tak jako Di’Anno, když poprvé vyrazil do světa s kumpány z železné panny.

Lístky zakoupíte zde.

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.