27.05.2014 7:00

V září buďme Happy s Pharrellem Williamsem

Světoznámý producent, zpěvák a módní návrhář předvede Česku, jak moc je HAPPY 17. září ve 20 hodin v O2 Aréně. Williams potvrdil svůj první koncert v České republice a fanoušci se mohou těšit na jeho vystoupení v rámci turné k novému albu.

 Pharrell Williams patří mezi nejpopulárnější světové osobnosti současné doby. Je zpěvákem, rapperem, producentem, skladatelem a módním guru. Je členem producentského dua The Neptunes, které tvořil společně s Chadem Hugem.

Pharrell se narodil 5. dubna 1973 ve Virginii. Velmi často vystupuje pod jmény jako Pha-real, P.Willy. Sám moc nezpívá, spíše se věnuje produkci. Jako zpěvák odstartoval  svoji kariéru již v roce 1992. Je zakladatelem skupiny N.E.R.D., kde působí s Chadem a zároveň se svým kamarádem Shayem Haleym.  Je jeden z mála producentů, kteří dokázali přijít s něčím novým a nebáli se riskovat to, jestli se jejich hudba bude posluchačům líbit. Pharrell vyjadřuje ať už v hudbě nebo v módě svůj osobitý názor. Jako jedna polovina skupiny The Neptunes pomohl s Chadem Hugem vytvořit světoznámé hity jako Get Lucky pro Duft Punk, I just wanna love you pro Jay-z,  I am slave 4 u pro Britney Spears, se kterou se podílel také na skladbě Boys , Like I Love You pro Justina Timberlakea nebo Drop It Like It’s Hot pro Snoop Dogga. Spolupracoval také s Nellym a skladbě Not in here, s Janet Jackson, Madonnou, Busta Rhymes, Kelis nebo Mariah Carey.

Zajímavé je, že mezi hudební interprety, s nimiž spolupracoval, patří také popoví zpěváci jako Britney Spears nebo skupina N*Sync, kde byl členem také Justin Timberakle. Pharrell dokáže pomoci a pracovat na jakémkoliv hudebním žánru. Po vydání alba The Neptunes Present.Clones (2003), kam vložil Pharell spolu s Chadem dohromady většinu svých nejdůležitějších spoluprací, bylo v roce 2004 vydáno druhé album N.E.R.D Fly Or Die, kde se objevil další Pharellův megahit - She Wants To Move. V témže roce získal Pharrell dvě ocenění Grammy, za producenta roku a nejlepší popové vokální album díky produkci alba Justified od Justina Timberlakea.

První sólovou desku In My Mind  vydal v roce 2006. Na albu vyšly 3 skladby  Can I Have It Like That Gwen SteffaniAngel a Number One s  Kanye Westem. Album bylo nominováno roku 2007 na ceny Grammy v kategorii nejlepší rapové album. Mělo skutečně velký úspěch.

Čtěte také: Robbie Williams po jedenácti letech v česku

V roce 2013 vyšel singl Happy, který se rychlostí blesku vyšplhal na první příčky hitparád a na internetovém portálu youtube.com se objevila parodizující videa. Singl původně pocházel ze soundtracku k filmu Já, padouch 2. Na youtube má přes 250 miliónů zhlédnutí. Jak Pharrell sledoval, že jeho singl se stal naprostým hitem, vedlo ho to k vydání nového alba Girl. Dosáhlo prvního místa iTunes singlových žebříčků ve více než 175 zemích světa, mezi které patří i Česká republika, a prodalo se ho více než 2,5 miliónů kusů. Druhé vydané album Girl, které vyšlo letos v březnu, se od prvního alba liší zejména v počtu singlů. Pharrell se na něm jeví spíše jako popový zpěvák, což u něj moc neznáme. Rád spolupracuje se špičkami světového šoubyznysu. Dříve spolupracoval spíše s rappery a hiphopery, nyní si vybral zpěváky, jako jsou Justin Timberlake, Alicia Keys nebo Miley Cyrus, se kterou nazpíval skladbu Get It známou z MTV a rádií. Veškerou hudbu si produkuje Pharrell sám. Album Girl debutovalo na druhé příčce žebříčku Billboard 200 se 113 000 prodanými kusy během prvního týdne prodeje v USA.  

 

 

 

 

Na 56. předávání cen Grammy, které se konalo v lednu 2014, získal ceny jako nejlepší hudebníh producent, album roku (Random Access Memories od Duft Punk), nejlepší nahrávku roku a nejlepší počin pop dua/skupiny za Get Lucky s Duft Punk. Celkem má Pharrell doma sedm sošek Grammy. Není ani možné popsat, kolik úspěchů měl Pharrell se skladbou Happy, byl by to velmi dlouhý seznam. Williamse tento úspěch inspiroval k vydání nové desky a také k natočení nového singlu Marilyn Monroe. Na písni se z menší části podílí také zpěvačka Kelly Osbourne. Williams má na kontě dosud více než 100 milionů prodaných desek.

Pharrell není jen zpěvákem a producentem, ale také módním guru a ikonou pro mnoho mladých lidí po celém světě. Navrhuje sochy, šperky a další doplňky pro luxusní značky jako například Louis Vuitton. Vlastní také podnik i am OTHER, který se specializuje na zábavu, hudbu, módu a umění. Je spoluzakladatelem značek k Billionaire Boys Club a Ice Cream.

Pharrell se představí v České republice poprvé. Vstupenky zakoupíte v předprodejní síti Ticketportal, cena se pohybuje od 1 090 korun do 1 590 korun.

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.