27.05.2014 13:00

Festival Habrovka spojí i letos bloumající veřejnost

Laco Deczi Laco Deczi www.divadlozilina.eu

V zahradě kostela svatého Františka v pražské čtvrti Krč se letos ve dnech 6. a 7. června odehraje již dvanáctý ročník festivalu Habrovka, který si klade za cíl spojovat rozličné hudební žánry a svou rodinnou atmosférou zároveň nabídne příjemnou alternativu k festivalům většího rázu. Letos navíc za účasti australského dua French for Rabbits z Nového Zélandu.

Organizátoři si tedy i letos pro posluchače připravili více než nabitý a překvapivý program. V pátek se jako první představí pražská formace Džezvica, která hraje originální fúzi muziky z Balkánu. Následovat bude vystoupení prvého zahraničního umělce. Tím umělcem je Ashia Grzesik a její doprovodná kapela The Bison Rouge. Návštěvníci budou mít možnost zaposlouchat se do jejího svébytného pojetí šansonu, který navíc okoření hrou na violoncello. Zbytek večera se pak bude odehrávat již v režii tuzemských kapel. Prvním z nich je nositelka poselství českého undergroundu, kapela Půlnoc, následuje punková stálice Visací zámek a večer zakončí objev loňského roku, kapela Nylon Jail.

Sobotní hudební program zahájí Evidence Quintet, pražská kapela, která si od roku 2013 na českém jazzovém poli stihla vybudovat velice slušné jméno. Ve čtyři hodiny odpoledne nastoupí před publikum hlavní hvězda letošní Habrovky - již zmíněné dream folkové duo French for Rabbits, které muselo zvážit dlouhou cestu až z Nového Zélandu. A návštěvníci se mají opravdu na co těšit, protože za své první EP Claimed by the Sea obdrželi nominaci na folkové album roku.

 

 

Následovat bude vystoupení solitérního dua Andrej Polanský wtf Emül Langman, které po svém zahraje písně kapely Velvet Underground a Lou Reeda. Dalším na programu je Johannes Benz, vlastním jménem Jan Foukal, který vzdá hold americké zemité muzice a tamním řidičům kamiónů - truckerům. Hned poté nastoupí zlatý hřeb večera - Celula NY s principálem Lacem Deczim a speciálním hostem Chrisem DePino. K tomuto uskupení není třeba dodávat mnoho slov, jazzový zážitek nejvyšší jakosti je naprostou samozřejmostí. Konec sobotního programu a vůbec celého festivalu bude mít v rukách kapela Gipsy spirit v čele s Vojtěchem Lavičkou.

Sledujte jazz a blues na Facebooku:
 

V rámci festivalu ovšem vystoupí i řada divadelních spolků - Divadlo vzpomínek, Divadlo Inkognito, Wariot Ideal a třebas kouzelník Eňo Ňůňo. Nutno ještě dodat, že sobotní dopoledne bude patřit bohatému dětskému, převážně divadelnímu, programu.

Připomínáme, že festival se koná v pátek a sobotu 6. a 7. června. Vstupenky lze zakoupit pouze ve dnech konání festivalu a to přímo na místě. Jedna stojí 190 korun. Děti do 12 let mají vstup zdarma. Důležitou informací je, že do areálu mají zakázán vstup psi. Pro více informací doporučujeme navštívit oficiální stránky festivalu www.habrovka.cz.

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.