31.07.2014 12:27

Queens Of The Stone Age konečně dorazí do Prahy!

QOTSA! Je potřeba něco dodávat? Parta Joshe Hommeho přiveze do Prahy stále aktuální album Like Clockwork a speciálního hosta v podobě Brody Dalle, která je frontmanovou manželkou. Českému publiku zahrají 11. srpna v nových a moderních prostorech Forum Karlín.

Queens Of The Stone Age - kapela, kterou by všichni fanoušci nejraději viděli v klubu. Jejich sláva bohužel/bohudík přerostla malé koncertní prostory a tak tuto americkou formaci můžeme vídat v čele největších světových festivalů a na samostatných stadionových koncertech. V loňském roce se tuzemským fanouškům poštěstilo vidět QOTSA jako jednoho z headlinerů festivalu Rock for People. A letos se do Česka formace vrátí dokonce se sólovým koncertem! Stane se tak 11. srpna v novém multifunkčním sále Forum Karlín, který s kapacitou tři tisíce návštěvníků nabízí dokonalý kompromis mezi klubovým koncertem a halovou show.

 

 

V roce 1996 vznikla v kalifornské pustině kapela Gamma Ray. To se samozřejmě nelíbilo stejnojmenné power metalové kapele a tak o rok později došlo k přejmenování na Queens Of The Stone Age. Po mnoha životních kotrmelcích Josh Homme opět vyzval Královnu k tanci a s veterány Troyem Van Leeuwenem, Michaelem Shumanem a Deanem Fertitou (vedle odcházejícího Joey Castilla a vracejícího se hosta a spolupracovníka Davea Grohla) se rozhodli šlápnout na plyn! Výsledkem byla fantastická loňská deska Like Clockwork.

Sám Homme k tomu dodává: "Obvykle jsem to já, ten chlápek, co plivne na podlahu a řekne ‘tak jedem’. Já se vždycky dokázal z maléru vyhrabat …Lidi se obvykle snaží před chaosem utéct. Tentokrát jsem se rozhodl jít tam, kde to bylo nejvíc nepohodlné.”

Jedná se o první album QOTSA od Era Vulgaris z roku 2007. Like Clockwork je bezpochyby výjimečná přehlídka zaprášených stoner rockových písniček, které dokonale fungují jako celek. Toto album navíc obsahuje pěknou řádku významných hudebních jmen, jako jsou Mark Lanegan, Nick Oliveri, Jon Theodore (aktuálně s QOTSA bubnuje na koncertech ), Sir Elton John, Trent Reznor, Alex Turner a Jake Shears. Vše podtrhly postapokalyptické komiksové vizuály a klipy, které při koncertních projekcích vypadají výborně!

Josh Homme si s sebou do Prahy přiveze manželku Brody Dalle. Tato australská zpěvačka začínala jako kytaristka a zpěvačka punkrockové kapely Distillers a později v rockové formaci Spinnerette. Zapsala se tak na alternativní scéně a v letošním roce vydala sólovou desku Diploid Love. Její poctivá porce muziky je dalším důvodem, proč dorazit na pražský koncert QOTSA.

 

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.