17.03.2012 9:30

Reggae ožije z úst United Flavour a Uceeho v Lucerna Music Baru

United Flavour United Flavour Zdroj: pořadatel koncertu

Pražský Lucerna Music Bar své kruhové pódium promění na reggae oázu. 5. dubna budou vyprahlým přeživším podávat živou vodu United Flavour a Ucee. Jejich tříhodinová hudební rehabilitace zapříčiní nebývalý přísun energie a dobré nálady.

United Flavour poprvé vystoupili pod tímto jménem v roce 2004, kdy temperamentní Španělka Carmen a Djei, který pochází z Pobřeží Slonoviny, zalovili v českých a slovenských vodách a přizvali do svého projektu ještě čtyři muzikanty. United Flavour spojují španělské, africké a středoevropské rytmy, z jejichž mixu vzniká osvěžující koktejl latina, reggae, dancehallu, R’n’B, soulu a hip-hopu.

Do dneška stihla skupina vydat dvě studiová alba – Unity a Attitude, s nimiž dobyla nejen česká a slovenská pódia, ale její hudbu uvítalo také Polsko, Maďarsko nebo Španělsko se svým největším evropským reggae festivalem Rototom Sunsplash. Vystoupením s hvězdami, jako jsou Gentleman nebo Luciano, United Flavour dokázali, že jsou nazýváni nejprogresivnější českou reggae kapelou právem.

Po půlroční pauze se nyní United Flavour vracejí v plné síle a přinášejí s sebou nové videoklipy a album plné dubových remixů. Nové album Dub Attitude EP vyšlo 16. března – nejprve na vinylu a netrpělivě očekávána je již i digitální podoba.

Od půlky února zkoušíme čtyřikrát týdně a makáme jak na materiálu United Flavour, tak na nových věcech Uceeho, kterého budeme jako Flavour Band doprovázet v sólovém setu. Připravujeme vlastně naráz dvě shows, takže je to trochu náročné. Těšíme se, až si po delší době zase zahrajeme před skvělým pražským publikem.bubeník United Flavour Jaro

Také Ucee má v České republice již hezkou řádku příznivců. Kapele United Flavour hostoval na desítkách koncertů a loňský rok zasvětil svému debutovému sólovému albu. Deska vyjde 21. března pod názvem International Call. Producentem tohoto počinu nebyl nikdo jiný než již zmiňovaný Djei. Oficiální křest proběhne 5. dubna právě v LMB za asistence United Flavour.

Lucerna Music Bar se tak stane prvním svědkem Uceeho nových skladeb, které zazní za doprovodu kapely Flavour Band a dalších hostů. Za všechny lze jmenovat alespoň německého rappera Demograffics, houslového virtuosa Alexandera Shonerta, saxofonistu Radima nebo vokalistky G*apeels. 5. duben zkrátka slibuje dvojitou dávku extrémně nakažlivé hudby.

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.