18.03.2012 11:00

Apríles 2012 dobude pražskou Stromovku již na konci dubna

Druhý ročník multižánrového festivalu Apríles je již za dveřmi. S datem 28. dubna se řadí mezi letošní první open air akce, které probudí pražskou Stromovku ze zimního spánku. Přijďte si vychutnat atmosféru letních festivalů zadarmo.

Apríles se zařadil mezi doprovodné akce Majálesu, v programu se tedy neobjeví jen hudba, ale také plno zábavných aktivit a soutěží. Nebude chybět tanec, skákací boty nebo mistři joja. Celý koncept Aprílesu se zaměřil především na pohodovou atmosféru. Nejrůznější workshopy a divadla odstartují již ve 13 hodin. Vítány tedy budou i rodiny s dětmi.

Před Šlechtovkou se vystřídá sedm kapel

Pravé studentské hýření vypukne patrně až s úderem třetí hodny odpolední, kdy se na pódiu začnou střídat hudební formace. Během Aprílesu vystoupí celkem sedm kapel různých žánrů. Každý návštěvník by tak měl nalézt to, co jeho ucho nejen přijme, ale především si to užije.

Představí se Hentai Corporation nebo Merely Wild. City of Autumn předvedou souznění elektroniky a živých kytarových riffů, do nichž bude znít zpěv i rap. Punk-rock zazní v podání skupiny BoneBroke, zatímco o metal-core se postarají Self Defence.

Jak již bylo řečeno, Apríles má co do činění s Majálesem. Proto bude prostor ponechán také kandidátům na Krále Majálesu. Ti pronesou svou královskou řeč a bude pro ně též připravena nějaká ta soutěžní disciplína.

Apríles je neziskovým festivalem, který má za cíl jednoduše provonět pražskou Stromovku přátelským duchem. Akce vypukne 28. dubna ve 13 hodin před Šlechtovkou. Vstup je zdarma, tak se přijďte naladit na letní hudební měsíce.

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.