11.06.2014 17:00

Shayna Steele, newyorský vokál znovu v Praze

Zítra můžete v Praze znova zajít na koncert newyorské vokalistky Shayny Steele, tentokráte v Jazz Docku. Steele zde pomalu ukončí svou česko-slovenskou šňůru, na které se podle svých profilů dobře bavila...

Po úvodním dvojkoncertě v Redutě se Steele se svým českým doprovodem (Vít Křišťan, Lukáš Kytnar, Oliver Lipenský) vydala na pouť zajímavými, avšak místy pro jazz neobvyklými místy. Může jimi být třeba Veselí nad Moravou nebo jazzovým festivalem pokřtěný Zlín.

Shayna Steele, newyorská zpěvačka, skladatelka a producentka, nedávno dokončila nahrávání nového alba. Pro její kariéru mělo význam setkání s pianistou a skladatelem Davidem Cookem v roce 2002 vedoucí k vydání debutového alba o dva roky později. Zařazení do kategorie sólová zpěvačka potvrdila albem I’ll Be Anything v roce 2009, avšak nelze opomenout také její dráhu vokalistky, např. spoluprací s Mobym, Rihannou, Natashou Bedingfield nebo Yeah Yeah Yeahs. Její projev mísí ve zkratce prvky jazzu, R&B a soul a podle některých hudebních redaktorů taky Arethu Franklin s Ellou Fitzgerald a dalšími.

Na koncert Shayny Steele můžete do Jazz Docku přijít zítra v 10 hodin večer, případně ještě následující dny na zámek Štiřín či Jirkov. Pak už jen za hranice.

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.