11.07.2014 11:00

Jazz Dock v první půli prázdnin

Skupina Zrní Skupina Zrní Foto: Jakub Macháček/musicweb.cz

První půle prázdnin je v Jazz Docku laděná do Ameriky, spíše Jižní nežli Severní. Oporu programu tvoří nedělní dixieland, úterní blues a sobotní latina. Mimoto se najde dost národních i mezinárodních odskoků vedle. Do tohoto zařazení snad může patřit i special unplugged podání kapely Zrní 23. a 24. července.

Dále jde o dvě české zpěvačky vystupující hned dva dny po sobě – popově laděná Patricie (10.7.) a hudební chameleon Zeurítia (11.7.). Pokud zůstaneme u ženského hlasového projevu, 18. července přijede znovu do Jazz Docku jihoafrická zpěvačka Melanie Scholtz se svým triem, což všechno dohromady slibuje komplexní zážitek.

 

Melanie Scholtz přijela poprvé do Čech v roce 2011 na trutnovský jazzový festival, poté pravidelně do pražské Reduty i Jazz Docku. Naposledy se objevila v ČR na vánoční tour mimo jiné na Nové scéně Národního divadla, bohužel však s nepříliš hojnou účastí publika.

Zpěvačka v roce 2013 vydala své páté sólové album Our Time, kde kombinuje jazz, hip hop a hlavně se zde setkává s mnoha dalšími muzikanty, tentokráte spíše s těmi jihoafrickými nežli severoevropskými jako obvykle. Pokud jde o zařazení, Scholtz je stejně schopná vytvářet mollové melodie s hloubavým textem jako veselé popové. Nedá se přitom říci, která forma zpěvačce a skladatelce více sedí. Sedí jí obě!

 

 

Na uvolnění z pátečního večera jistě naváží již skoro místní Santiago Ferreira původem z Brazílie nebo v Praze žijící kubánská „kapela“ Pragasón o týden později. Půjde o autentickou interpretaci nejprve brazilských a v druhém případě kubánských skladeb, rytmů a možná také tanečních kroků.

Dost podstatnou část programu tvoří uskupení, kde vystupuje saxofon. 9. července můžete přijít na pražského rodáka Karla Růžičku Jr., 14. července na fusion Los Quemados, ve čtvrtek 17.7. na Muff, v neděli 20.7. na Marek Novotný Quintet podpořený saxofonistou Jasonem Robinsonem, v neděli 27.7. na Julius Baroš Quintet, v pondělí 28.7. na Petr Kalfus Sextet a v závěru měsíce na Sly Rabbits ve funkovém rytmu, což značí, že v tom saxofon v dechové sekci nebude sám.  Ve stejném duchu se ponese 25. července koncert kapely Takin‘ Off s obměněným složením kapely…

Sledujte jazz a blues na Facebooku:
 

Jazz Dock tedy nabízí docela tanečně vyvážený i povedený program, který v červenci zakončí swingové trio Hot Sisters. Možná je měsíc červenec tím pravým pro (znovu)navštívení příjemně uvolněného klubu JazzDock. Všechny zmíněné koncerty začínají ve 22 hodin.

 

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.