Supernova Joe Satrianiho míří do Prahy a Třince

Když se řekne Joe Satriani, snad každému se vybaví nezastavitelně rychlá kytara a sluneční brýle. Nyní umělec chystá hned dvě radostné zprávy pro české fanoušky – album i koncerty.

Joe Satriani Joe Satriani Zdroj: oficiální stránky umělce

Osmapadesátiletý kytarista, který je taktéž známý pod pseudonymem Satch, je žánrově těžce zařaditelným hudebníkem, a to je právě jeho předností. Škatulkování je na tohoto kytarového mistra krátké, jelikož si během své kariéry vyzkoušel bluesové postupy, stejně jako hard rock i instrumentální rock přibližující se klasickému.

Když bylo umělci 14 let, zemřel kytarový bůh Jimi Hendrix. Právě on mladého Joea inspiroval k tomu, aby sám začal na kytaru hrát. Skončil s fotbalem a začal se plně věnovat muzice. Nejprve se učil od jazzmanů – kytaristy Billyho Bauera a pianisty Lennieho Tristana. Jazz byl pro Joea základ. Když poté studoval hudbu na univerzitě, začal kytaru vyučovat. Učil mnoho dnes již známých hudebníků, mezi ně patří také Steve Vai.

Kromě neuvěřitelného talentu a dřiny dává Joe do svých vystoupení neskutečnou dávku energie, stejně jako do svých skladeb. Asi nejznámější Joeovo album, se kterým prorazil k širšímu publiku, bylo Surfing with the Alien z roku 1987, na kterém je stejnojmenná slavná skladba i další melancholická Always with You, Always with Me nebo Satch Boogie. Na této desce se umělec ukázal jako skladatel, který nejenže dokáže skládat silné melodie, ale každá z nich se dotýká a čerpá z jiného žánru.

V roce 1996 založil super kapelu G3, která vždy sestává ze tří věhlasných kytaristů, kteří již mají nastartovanou slibnou sólovou kariéru. Však zajímavostí je, že tato kapela nefunguje s typickým stálým obsazením, jelikož jediným stálým členem je samotný Joe Satriani. V kapele si zahráli například Švéd Yngwie Malmsteen, metalista z kapely Dream Theater John Petrucci, bluesman Kenny Wayne Shepherd nebo deeppurplovec Steve Morse. Nicméně jako první s Joem vystoupili již jmenovaný Steve Vai a Eric Johnson. Kromě této kapely založil také kapelu Chickenfoot.

 


Fanoušci Joea Satrianiho se již nyní mohou těšit na dvě nadcházející věci. Nejprve na 24. červenec, na kdy je nachystané vydání nové studiové desky nazvané Shockwave Supernova. Na albu spolupracovali basista Bryan Beller, bubeník Marco Minnemann i multiinstrumentalista Mike Keneally. „Nemohl jsem si ke vzniku tohoto alba přát lepší kapelu. Marco a Bryan patří v jejich kategoriích k nejlepším muzikantům, a navíc oba milují výzvy,“ říká Joe Satriani. Nová studiová deska čítá patnáct skladeb.

Sledujte jazz a blues na Facebooku:
 

K desce patří také turné, a to Joe odstartuje 17. září ve Francii. Čeští fanoušci ale nezůstanou pozadu. Ve čtvrtek 15. října od 20 hodin zahraje Joe Satriani v pražské Tipsport Areně, ve které již vystupoval v roce 2010. Lístky na koncert jsou k dostání v cenovém rozpětí 790 až 2900 korun. Praha však nebude jedinou českou zastávkou na turné. O den později, v pátek 16. října od 20 hodin, vystoupí také v třinecké Werk Areně. Vstupenky se pohybují od 790 do 1290 korun.

Přehled

Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Soutěžte o 2x2 lístky na koncert G.Love

  Před lety o sobě tvrdil, že je druhý Elvis, o několik let později nabízel řešení všech problémů jako „brácha superhrdiny“ – tehdy ve spojení s vydáním alba Superhero Brother – málokomu by to prošlo, ale tady jde o pana Lásku - kytaristu a zpěváka Garretta Duttona, vystupujícího pod jménem G. Love.

 • Foto: Ulrich Ellison, Bounty Rock Cafe, Olomouc, 8. 10. 2019

  Rockový Mozart, jak jej nazvali v upoutávce, Ulrich Ellison and Tribe Blues zahrál v olomouckém Bounty svůj napínavý a harmonický mix vláčného i výbušného rocku, jižanského blues, keltské a lidové hudby. Pódium mu však nestačilo, tak vešel mezi diváky a zahrál jim nejen "do ouška" ale také, sednuvší si ke stolu, k dobrému pivečku!

 • Beth Hart si Prahu oblíbila. Další koncert chystá i na rok 2020

  Bluesrocková diva Beth Hart se dlouho do Prahy nepodívala, vše se ale změnilo v roce 2012, kdy zde prvně vystoupila ve vyprodaném Lucerna Music Baru a rok později se na stejné místo vrátila. Krátkou přestávku vystřídaly hned čtyři koncerty v průběhu tří let ve Foru Karlín, přičemž zatím poslední se uskuteční 6. prosince. Ještě před ním ale zpěvačka zveřejnila datum dalšího plánovaného koncertu v Praze, tentokrát v nových prostorách O2 universum.

 • Dirty Loops s drtivými groovy navštíví Brno a Prahu

  Našlapané Švédské trio Dirty Loops míří do Českých končin! Skvěle seřízenými groovy, dokonale tepající basou, typickými „dirty“ harmoniemi a excentrickými falzety se můžete nechat omámit v Brně 8. října od 20:00 v klubu Sono nebo o den později v Praze 9. října od 19:00 v Roxy.

Další podobné články