16.04.2015 13:00

Whitesnake zasyčí v listopadu v Praze

Britská hardrocková kapela Whitesnake vystoupí 17. listopadu v pražské O2 Areně. Koncert se uskuteční v rámci The Purple Tour 2015 k nové desce The Purple Album.

 

Na letošním turné Whitesnake představí své největší hity i skladby z nového, již dvanáctého alba The Purple Album. Nová deska bude obsahovat předělávky klasických písní z dob působení zpěváka Davida Coverdale v Deep Purple. „Je to projev úcty. Je to můj dík Deep Purple za příležitost, kterou jsem dostal před více než čtyřiceti lety,“ dodal zpěvák v komentáři k novému albu. Deska bude obsahovat hity jako Burn, Stormbringer, Lady Double Dealer či Soldier of Fortune.

Čtěte také: Deep Purple opět v České republice

David Coverdale na sebe poprvé upozornil v roce 1973, kdy se stal jako úplně neznámý zpěvák členem legendárních Deep Purple, kde nahradil Iana Gillena. S Deep Purple během 3 let svého působení nahrál 3 alba. V roce 1976 Deep Purple opouští a vydává se na sólovou dráhu. Během období 1977–1978 vydá dvě sólové desky.
Zanedlouho na to v roce 1978 zakládá kapelu Whitesnake a vydává EP Snakebit. První oficiální deska pod názvem Ready an´ Willing vychází v roce 1980 a na ní se nachází asi nejslavnější hit Fool for Your Loving. Kapela takto funguje do roku 1982, kdy Coverdale přeruší fungování kapely ze zdravotních důvodů své dcery. V roce 1983 znovu obnovuje Whitesnake a v roce 1987 přichází průlom s deskou Whitesnake, která se stává 8x platinovou. Kapela funguje do roku 1990, kdy ji Coverdale opět rozpouští.

 

 

V roce 1994 Coverdale sestavuje úplně novou sestavu a vydává desku největších hitů, ale po absolvování tour se kapela opět rozpadá. Během let 1997–2002 Coverdale pracuje na sólových projektech, ze kterých v roce 2002 vyústí reunion kapely Whitesnake a který vydržel až do této doby. Během fungování kapela vydala 3 studiová alba včetně alba The Purple Album.

Během aktivních let se ve skupině Whitesnake vystřídala spousta velkých hudebníků, např. Stevie Vai, Cozzy Powell, Don Airey, Jon Lord, Ian Pace nebo Brian Tichy. Kapela v současnosti funguje ve složení: David Coverdale - zpěv, Reb Beach - kytary, Joel Hoekstra - kytary, Michael Devin - basa, Tommy Aldridge - bicí.

Čeští fanoušci měli naposledy příležitost vidět Whitesnake v roce 2011 jako předkapelu Judas Priest v Praze a samostatně ve Frýdku-Místku.

Předprodej vstupenek v cenách od 790 do 1390 korun začne v síti Ticketportal pro členy Live Nation klubu 16. dubna a 17. dubna bude zahájen oficiální předprodej.

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.