17.04.2015 19:30

Joe Bonamassa míří s novou deskou do Prahy

Joe Bonamassa na koncertě v roce 2012 v Praze Joe Bonamassa na koncertě v roce 2012 v Praze Foto: Eva Makovská/musicweb.cz

Představitel mladé bluesové kytarové generace míří znovu do Prahy. Tentokrát s novým albem. Joe Bonamassa se v České republice již několikrát představil jako talentovaný kytarový virtuóz.

Joe Bonamassa již koncertuje opravdu dlouhou řádku let, prakticky od dětství se profesionálně věnuje hře na kytaru. Během let nasbíral nespočet různých ocenění a odehrál opravdu mnoho koncertů po celém světě. Nahrál taktéž patnáct studiových desek. Ve skladbách jako jsou Dislocated Boy, Dust Bowl nebo Sloe Gin se Joe ukazuje nejen jako brilantní kytarista, ale i jako výborný zpěvák. V roce 2015 vydal živý záznam na CD z koncertu nazvaný Muddy Wolf at Red Rocks, který byl poctou Muddymu Watersovi a Howlin´ Wolfovi.

Během své kariéry hudebník spolupracoval s mnoha jinými umělci, především s bluesovými. Jmenujme například spolupráci s Ericem Claptonem, B. B. Kingem, Joe Cockerem nebo se zpěvačkou Beth Hart. Právě s ní nahrál dvě studiová alba složená ze známých starších skladeb bluesového žánru.

Kytarista se nejprve představil pražskému publiku v Tesla Areně v roce 2012 (o koncertu se dočtete více zde), poté v Kongresovém centru v roce 2013 (více se dozvíte zde). Oba večery sestavil z cover verzí, kterými odkazoval na kořeny žánru, i z vlastních skladeb. Písně pojímal jak v rockově znějícím kabátu s kapelou za zády, tak i akusticky – pouze Joe a jeho kytara.

 


O zpěvákovi je známo, že je velkým workoholikem. Pokud zrovna nenatáčí ve studiu, neskládá nový materiál, koncertuje. V minulosti hrál také s kapelou Black Country Communion. Taktéž dbá na své fanoušky, a ti jsou pro něj nejpřednější. Rozhodně netrpí hvězdnými manýry a každý svůj koncert začíná opravdu na minutu přesně.

Sledujte jazz a blues na Facebooku:
 

Tentokrát Joe Bonamassa přijede do moderního prostoru Fora Karlín, který je ale menší než předešlé vybrané arény v minulých letech. Nyní přijede představit své nové album s názvem Different Shades of Blue v pondělí 5. října 2015 od 20 hodin. Vstupenky je již nyní možné zakoupit v předprodejní síti Ticketstream, prodávají se v cenovém rozmezí 1200 až 3400 korun.

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.